Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

„Neklystanti“ Prezidentė irgi daro klaidas (0)

2015-08-26 19:35 | Airinas Jermolajevas

Lsdp-logo

LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ PARTIJOS (LSDP) PRANEŠIMAS

2015-08-26

„Neklystanti“ Prezidentė irgi daro klaidas

DSCF0750

Nuotrauka – Airino Jermolajevo

Socialdemokratų Premjeras Algirdas Butkevičius intensyviai derasi su Europos Komisija (EK) dėl 50 milijonų eurų paramos Lietuvos pieno gamintojams. Tuo tarpu, kai EK gan palankiai ir supratingai vertina Premjero argumentus dėl nuo Rusijos embargo labiausiai Europoje nukentėjusius Lietuvos pieno gamintojus, pagalius į ratus Lietuvai ima kišti Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, iš anksto paskelbusi abejones dėl tokios pagalbos realumo.
Maža to, kad derybų metu tokia Prezidentės pozicija yra mažų mažiausiai nesuprantama ir kenksminga, galima suabejoti ir jos patarimų ir sprendimų racionalumu ir praktiškumu, žvelgiant į jos politinių sprendimų istoriją.

Šiuo metu žiniasklaidoje atskleistos „VP Market“ (kitaip vadinamų „Vilniaus berniukų“) finansinės aferos buvo vykdomos būtent neklystančiai D. Grybauskaitei 2002 m. būnant finansų ministre.

Vykstant VP Market“ PVM lengvatos grąžinimo aferai, tuometinė finansų ministrė D. Grybauskaitė, nors ir turėjo tam teisėtų galių, nepadarė nieko, kad būtų atliktas privalomas šios bendrovės finansinės veiklos patikrinimas ar užginčyti sandėriai, kuriuos „VP Market“ darė, kurdama schemas, kaip, pasinaudojant įstatymų spragomis, iš valstybės susigrąžinti 76,2 mln. litų PVM?

Kad „VP Market“ niekada neturėjo geros reputacijos ir naudojosi savo, kaip galingos kapitalo įmonės, padėtimi, – nieko naujo. Tačiau valstybė (valdžia) ir jos pareigūnai (ypač aukščiausi, kurie priima svarbiausius sprendimus), privalo užtikrinti teisingumo ir sąžiningumo principus, įgyvendinant įstatymus ir ginant viešąjį interesą. Deja, 2002 metais, kai įvyko „VP Market“ PVM lengvatos neįgaliesiems afera, D. Grybauskaitė, kaip finansų ministrė, reprezentavo Lietuvos valstybės (ir valdžios) silpnumą…

Tada D. Grybauskaitė, regis, tepasakė, toks įstatymas (dėl PVM lengvatos neįgaliųjų įmonėms), ir reikia jį vykdyti. Nors po skandalo tais pačiais metais ši lengvata buvo panaikinta, PVM lengvatos grąžinimas vienai iš galingiausių Lietuvos verslo grupių vis tiek buvo užtikrintas. Dabar D. Grybauskaitė dedasi esanti niekuo dėta.

Ne taip seniai Prezidentė užsipuolė socialdemokratą eurokomisarą Vytenį Andriukaitį, kuris neva leidęs ES narėms atskirai derėtis su Rusija dėl produktų eksporto? Žinia buvo iš piršto laužta, o apšmeižto EK pareigūno taip niekas ir neatsiprašė.

D. Grybauskaitė neseniai „neklydo“ ir dėl „Lietuvos jūrų laivininkystės, kai pareiškė, kad „Vyriausybės gelbėjimo būdai galimai neatitinka ES teisės“. Tačiau šis Vyriausybės planas, kai valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ turi pervesti 3 mln. eurų „Lietuvos jūrų laivininkystei“ (LJL), pradėtas sėkmingai įgyvendinti.

LR Prezidentė turėtų palaikyti Vyriausybės siekius apginti Lietuvos ekonominius interesus, tačiau kartais atrodo, kad noras turėti priešingą nuomonę, net jei klaidingą, yra svarbiausia.

LSDP informacinio centro vadovė
Jolanta Bielskienė
Tel. 8 612 01274

lsdp raseiniai

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.