Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Neįgaliųjų ir juos vežančių vairuotojų dėmesiui (0)

2016-02-12 10:14 | Arvydas Nekrošius

neigaliuju-parkavimo-kortele

Žmonės su negalia turi nemažai lengvatų, kurias jiems suteikia nustatytas nedarbingumo, specialiųjų poreikių ar neįgalumo lygiai. Tačiau kaip skiriasi paminėti lygiai taip skiriasi ir suteikiamos lengvatos. Dažnai neįgalieji apie tuos skirtumus nežino ir būna baudžiami už kelių eismo taisyklių pažeidimus, nes mano, kad bet koks neįgaliojo pažymėjimas jiems suteikia teises statyti automobilį neįgaliesiems skirtose vietose. Įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. Siekdami išvengti ar bent sumažinti tokių pažeidimų skaičių, norime priminti kelių eismo dalyviams, turintiems negalią, apie aktualius teisės aktus, kurių jiems privalu laikytis.

Asmenų, turinčių teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“, tvarka nustato, kad teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ kelionės metu turi fiziniai asmenys kurie:

  • patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems yra nustatytas 0-30 procentų darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis.
  • veža asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis.

Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos aprašas nustato neįgaliųjų grupes, kurios turi teisę įgyti neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę:

  • Darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas darbingumo lygis 0-30 procentų ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
  • Pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
  • Darbingo amžiaus asmenys,kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių, ar pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių.
  • Asmenims iki 18 metų, kuriems yra nustatytas sunkus neįgalumo lygis.

Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė suteikia teisę neįgaliesiems, vairuojantiems lengvuosius automobilius, sustoti (stovėti) neįgaliesiems skirtose stovėjimo vietose arba vietose, kuriose jiems sustoti (stovėti) nedraudžia Kelių eismo taisyklės toje Europos Sąjungos valstybėje narėje, kurioje jie tuo metu yra.

Dokumentas, patvirtinantis teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“, yra neįgaliojo pažymėjimas, kurį privalu turėti kelionės metu. Skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ galima įsigyti prekybos vietose ir juo turi būti pažymėtas transporto priemonės, kurią vairuoja neįgalusis arba juos vežantys asmenys, priekis ir galas arba priekyje matomoje vietoje padėta neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė.

Apibendrinat pateikiamą informaciją pabrėžiame, kad neįgaliojo pažymėjimas, kuo dažniausiai įsitikinę jį turintys asmenys, nesuteikia teisių statytis automobilių neįgaliesiems pažymėtose stovėjimo vietose. Reikėtų įsidėmėti, kad šiuo metu naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ ir teisę įsigyti neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę turi tik sunkią negalią turintys asmenys.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.