Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Moksleivių praktikos savaitė: Seimas Gyvai (0)

2015-03-18 22:09 | Airinas Jermolajevas

Seimas gyvai plakatas 2015Kovo 30 – balandžio 3 dienomis vyresnių klasių moksleiviai kviečiami jungtis prie projekto „Seimas gyvai“, kurį vykdo Lietuvos Respublikos Seimas. Dalyviai turės unikalią galimybę Velykų atostogų metu atlikti praktiką Seime, dalyvauti posėdžiuose, darbuotis Seimo nario biure ir atrasti kitus darbo parlamente ypatumus.

Projekte laukiami norintys save išbandyti 9–12 klasių moksleiviai. Užpildžius registracijos anketą ( ją galima rasti http://jaunimieciai.lt/?p=5242 ), tereikia sulaukti pakvietimo į atrankos pokalbį. Šios iniciatyvos tikslas – skatinti jaunuolius domėtis politika, įsisavinti įvairias pilietiškumo formas, įsijungti į visuomeninę veiklą ir pagilinti savo žinias apie pagrindines valstybines institucijas. Moksleivių praktikos savaitė rengiama trečią kartą. Praeitais metais iš 200 kandidatų, norinčių dalyvauti projekte buvo atrinkti 28 praktikantai.

Projekto dalyviams bus sudaryta speciali programa, kuri padės įgyti neįkainojamos patirties ir žinių. Praktikos savaitė prasidės ekskursija po Seimą, po kurios seks darbo parlamente simuliacija: praktikantai „taps“ Lietuvos Respublikos Seimo nariais, o visa jų grupė – Seimo frakcija. Atkartodami frakcijos posėdį, projekto dalyviai turės progą pasisakyti vienu ar kitu klausimu, kuriam, žinoma, turės laiko pasiruošti namuose. Sekančią dieną moksleiviai dalyvaus tikrame Seimo posėdyje, stebės parlamentarų darbą ir vertins jų tarpusavio diskusijas. Be to, projekto dalyviams bus paskirtas praktikos vadovas – Seimo narys, su kuriuo moksleiviai dalyvaus posėdžiuose ir bandys perkąsti jo paskirtas užduotis. Pasibaigus projektui kiekvienas dalyvis gaus pažymėjimus, liudijančius apie dalyvavimą projekte, o geriausias ir darbščiausias praktikantas laimės kelionę į Europos Parlamentą Briuselyje!

Šiais metais projektą sutiko globoti pats LR Seimo pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas. „Tokie projektai kaip „Moksleivių praktikos savaitė „Seimas Gyvai“ yra labai reikalingi mūsų jaunajai kartai tam, kad ji suprastų kaip veikia demokratija, kaip dirbama įstatymų leidžiamojoje institucijoje. Jeigu mes norime, kad vis daugiau jaunimo pradėtų domėtis politika, visuomenine veikla turime dėti pastangas, kad tai ir įvyktų. O tokie projektai kaip šis – puiki priemonė jaunam žmogui praplėsti akiratį ir tapti pilietiškesniu.“ – sako projekto „Seimas gyvai“ globėjas Algirdas Sysas.

Daugiau informacijos apie projektą: www.jaunimieciai.lt

Seimas_gyvai_logo (1)

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.