Misija Sibiras 2014 dalyvaus ir Ariogališkis (0)
Ariogalos gimnazijos istorijos mokytojas Andrius Bautronis ketvirtadienį išvyksta į ekspediciją „Misija Sibiras 2014″. Andrius į šią garbingą misiją leisis įveikęs didžiulę atranką. „Iš pradžių mūsų buvo per 700. Po atrankos mūsų liko 76 kandidatai, kurie leidomės į bandomąjį žygį. Po šio žygio likome 16. Tarp tų 16 esu ir aš, gavęs kvietimą dalyvauti ekspedicijoje, kuo labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi. Manau, dažno mūsų svajonė aplankyti tas vietas, kur kentėjo mūsų tautiečiai, surasti ir aplankyti kapavietes, pastatyti kryžių, pririšti trispalvį kaspinėlį…“
Audrius džiaugiasi, kad atranka buvo tokia didžiulė, nes tai parodo, kiek yra daug gražaus ir patriotiškai nusiteikusio jaunimo. Mokytojas jau ketverius metus dirba su jaunaisiais šauliais, nuo 2010 m. yra paskirtas Ariogalos 13 kuopos šaulių vadu ir iš savo asmeninės patirties galįs darkart patvirtinti, kad jaunimas yra išties patriotiškas. „Galiu atsakingai patvirtinti ir tai, kad patriotiškumo apraiškų tik daugėja, kad nuoširdūs savo šalies patriotai yra jau gimusieji Nepriklausomybės metais, netgi tie, kurių senelius ar prosenelius aplenkė kalėjimai, tremtys ir kitokios istorijos skersvėjų negandos. Jei mokyklose dar būtų įvestas patriotinis ugdymas, jaunimo patriotizmas būtų dar stipresnis.“ Paties Andriaus artimiesiems likimas nebuvo gailestingas: jo senelis Jonas Bautronis kaip politinis kalinys 1946 m. buvo ištremtas į Karagandą ir ten kalėjime 1949 m. mirė.
„Susidomėjimas projektu „Misija Sibiras“ gimė nuo pat jo pradžių. Tai projektas, kuris man, kaip Lietuvos piliečiui, kelia begalinį susižavėjimą ir pagarbą tiems, kurie dalyvauja, būna atrinkti ir įgyvendina pagrindines projekto veiklas. Vedamas didelio susidomėjimo ir noro patekti tarp tų, kurie išvyksta į Sibirą šiai kilniai misijai, užpildžiau anketą ir su maža viltimi tikėjausi patekti. Kai buvau pakviestas į atrankinį žygį, tikėjimas vis augo, o kada sužinojau, kad patekau tarp tų, kurie išvyks, supratau, tai galimybė prisidėti prie istorinio įvykio, tai momentas, kada galėsiu savo rankomis prisidėti prie mūsų visų istorijos išsaugojimo ir įprasminimo. Misijos veiklos metu mūsų visų bendru darbu turėsiu bent jau simbolinę galimybę įtvirtinti žodį AČIŪ tiems, kurie taip ir liko tolimojo krašto žemėje, kurie už meilę Tėvynei buvo nekaltai apkaltinti ir pažeminti, bet liko ištikimi savo idealams ir tikėjimui, kad Trispalvė, kurią drąsiai laikome savo rankose, suplevėsuos jų paliktoje valstybėje, todėl nuvykti į ten, ir prisidėti prie jų atminties išsaugojimo, o vėliau skelbti savo įspūdžius, potyrius ir darbus visoje Lietuvoje – tikslai ir lūkesčiai, kuriuos manau, pavyks įgyvendinti.“
Kelionė, kurios metu teks nutolti nuo Lietuvos apie 5 tūkst. kilometrų, prasidės liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną. Kol kas kelionės maršrutas dar tikslinamas, tačiau jie vyks į lietuvių tremties kalinimo vietas Krasnojarsko krašte.
Palinkėkim visi Andriui ir jo kelionės draugams kuo didžiausios sėkmės, stiprybės, sveikatos, įspūdžių gausos. Mes Tavęs labai lauksim grįžtančio, Andriau, ir tada Tu mums pasakosi…. pasakosi…
Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.
Komentarai (0)
Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.