Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Mirė Raseinių garbės pilietis Stasys Stankus (0)

2016-09-05 21:41 | Arvydas Nekrošius
Stasys Stankus (1933-2016)

Stasys Stankus (1933-2016)

Rugsėjo 4 dieną rytą, einant 83-iuosius metus, nutrūko garbaus mūsų krašto žmogaus Stasio Stankaus gyvenimo gija. Netekome išskirtinės inteligencijos ir erudicijos žmogaus, Raseinių garbės piliečio, nusipelniusio žurnalisto, laikraščio „Naujas rytas“ ilgamečio redaktoriaus, vyro, tėvo, senelio, draugo…

Stasys Stankus gimė 1933 m. spalio 2 d. Vadžgirio apylinkėje, Kebiškių kaime, Raseinių apskr. Baigė Raseinių vidurinę (dabar Viktoro Petkaus pagrindinė) mokyklą, studijavo Vilniaus universiteto Istorijos-filologijos fakultete ir įgijo žurnalistikos specialybę. 1959 m. atvyko į Raseinius ir pradėjo dirbti rajono laikraštyje korespondentu, vėliau – laiškų ir masinio darbo skyriaus vedėju. Gabus žurnalistas buvo kviečiamas dirbti redaktoriumi į kitus rajonus, bet jis liko ištikimas savo gimtajam kraštui – Raseiniams. Čia triūsiant jam suteiktas nusipelniusio žurnalisto vardas. Nuo 1973 m. jis dirbo „Naujo ryto“ redaktoriumi iki 2006 metų, kol išėjo į pensiją. Jo redaguojamas laikraštis nuveikė daug, rašydamas apie Raseinių krašto žmones, jų pasiekimus ir vargus, daug dėmesio skyrė literatūros, švietimo, dorovės temomis. Talentingas ir kūrybingas redaktorius mokėjo ne tik pagirti, bet ir sveikai pakritikuoti negeroves, kenkiančias mūsų rajonui, iškelti problemas, tačiau jo plunksna nė vieno nėra įžeidusi ar įskaudinusi.

Už nuopelnus Raseinių kraštui Stasiui Stankui suteiktas Raseinių garbės piliečio vardas.

Stasys su žmona Teodora užaugino dukrą Saulę ir sūnų Ramūną, abu vaikai sukūrė šeimas ir šaknis suleido Raseinių žemėje.

Net ir išėjęs į užtarnautą poilsį, Stasys Stankus ilgą laiką bendradarbiavo su spauda, puoselėdamas kultūros vertybes, dalyvavo visuomenės gyvenime. Draugai ir kolegos jį atsimena kaip paprastą ir kuklų, itin aukštos moralės žmogų, tikrą savo srities profesionalą, aukščiausio meistriškumo žurnalistą ir sąžiningą bei supratingą vadovą, mokėjusį išklausyti ir išmintingai patarti, visada rasdavusį šiltą, nuoširdų žodį, negailėjusį tėviškai ištiesti pagalbos ranką kitam.

Visiems brangus Stasys Stankus baigė savo žemišką kelionę, tačiau taurus Jo paveikslas išliks jį pažinojusių, ilgus metus dirbusiųjų prisiminimuose, amžinai bus saugomas artimųjų širdyse. Trapi gyvenimo gija nutrūko, tačiau Jo prasmingi darbai, gerumas ir kilni dvasia saugos šviesų Jo atminimą.

info_raseiniai_lt

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.