Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Meškerė auksinei žuvelei (0)

2015-11-30 12:25 | Arvydas Nekrošius

VIETOJ ĮŽANGOS

Kalbant apie įvairias baimes su brandesnio amžiaus žmonėmis, paaiškėja, kad daugeliui nei senatvė, nei mirtis – nebaisi. Bet visi, kaip susitarę, tvirtina, kad labiausiai bijosi susirgti prie lovos prikaustančia liga, kuri jų visą likusį gyvenimą paverstų į priklausomybę nuo kitų.

Žaiginyje gyvenantis devyniolikmetis Romas Žukauskas nuo gimimo iki dabar yra lydimas tos visų žmonių bijomos priklausomybės. Nuo ryto iki kito ryto Romo kojomis ir rankomis yra nuolat šalia jo esanti mama Albina. Visada jie abu kartu: kartu į mokyklą, kartu per pamokas ir pertraukas, kartu atgal į namus ir namuose. Kad galėtų būti kitaip sunku įsivaizduoti tiek Romui, tiek jo mamai ir sesei Editai.

Romas-Zukauskas

TRUMPA ISTORIJA APIE ROMĄ IR JO SVAJONES

Daugiau kaip prieš devyniolika metų į pasaulį atėjo gražus berniukas, lydimas visiškos įgimtos negalios.

Niekas nesuskaičiuos kiek kilometrų mamos glėbyje buvo nuneštas iki 3 metų net nepajėgęs pasėdėti Romukas, kokių ir kiek kartų varstytos ligoninių, sanatorijų durys. Nesuskaičiuojami „sunešioto“ gipso kilogramai, sudėtingiausių operacijų, įvairiausių procedūrų skaičius buvo bejėgiai prieš įgimtą Romo negalią.

Šiuo metu Romas Tytuvėnų gimnazijos dvyliktokas. Pats sakosi, kad turima negalia jam netrukdo jaustis laimingu, turėti daug draugų ir pomėgių. Po pamokų Romas lanko dailės mokyklą. Vartydami didžiulį šūsnį įvairiomis technikomis nutapytų piešinių, negalėjome atsistebėti, kad tai vežimėlyje prikaustyto, sunkiai rankas valdančio žmogaus darbai. Į mūsų nuostabas atsako, kad jo draugai tokį piešinį nupiešia per 3 – 4 valandas, o jam prireikia tik tiek dienų. Dailės pamokose išugdytas kruopštumas, sveikas humoro jausmas, pakopinis tikslo siekimas padėjo Romui įgimtą negalią išlavinti iki 20 % darbingumo. Mokytojų, bendraamžių ir jaunesnių mokinių apibūdinamas mokyklos šviesuliu, energetiniu užtaisu, savo vyriškumu, gyvenimo džiaugsmu padedančiu sveikiesiems suprasti tikrąsias gyvenimo vertybes. Puikūs pasiekimai matematikoje, fizikoje, lietuvių kalboje, informacinėse technologijose leidžia realiai svajoti apie tolimesnes elektronikos mechaniko studijas. Kalbinamas apie kitas svajones, kukliai sakosi, kad labai daug nesvajoja, tik norėtų labiau integruotis į visuomenę, gyventi pilnavertį gyvenimą, įgyti daugiau savarankiškumo, tam neabejotinai padėtų įgytos vairuotojo teisės ir dar labai norėtų, kad mama kelias dienas nuo jo atsikvėptų ir pataisytų savo sveikatą kokiame SPA.

veikla

VIETOJ PABAIGOS ARBA JEI AŠ BŪČIAU ROMO VIETOJE?

Ką daryčiau jei per akimirką taip sugriūtų mano gyvenimas, kad taptų lygiavertis šio jauno žmogaus gyvenimui?

Daugybė bauginančių klausimų, be tikslių ir aiškių atsakymų. Ar pajėgčiau paprasčiausiai gyventi, nekalbant apie gyvenimo džiaugsmą, svajones, kasdienines kovas su savimi ir pasauliu, integraciją į visuomenę? Kas tuomet būtų mano „rankomis ir kojomis“? Kiek iš šiandieninio didelio būrio liktų tikrų draugų? Ar sugebėčiau, kaip Romas šiandien džiaugtis ir išdrįsti pasakyti, kad nuo jo neatskiriama negalia suteikė galimybę pažinti daugybę gerų žmonių?

Norint padėti išpildyti Romo svajones nereikia būti nei stipriu, nei turtingu, reikia būti tiesiog nuoširdžiu žmogumi, turinčiu nors vieną gerumo ląstelę. Savo auką Jūs galite tiesiogiai pervesti į Romo Žukausko asmeninę sąskaitą: Swedbank bankas, kodas 7300, a./s. LT85 7300 0101 3007 9212 arba 2015 m. gruodžio 8 d. Raseinių miesto eglutės įžiebimo šventėje pirkdami Raseinių rotariečių stebuklingą kavą. Šventės pabaigoje visi už kavą surinkti pinigai bus asmeniškai perduoti Romui.

Raseinių Rotary klubas kviečia didžiąsias metų šventes pasitikti pripildžius savo širdis gerumu ir dosnumu, gebančius džiaugtis ir dalintis, atskiriančius svajones nuo užgaidų, dovanojančius meškeres, o ne žuvis.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.