Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Mes tokie laikini (1)

2016-06-11 12:50 | Airinas Jermolajevas

A.-J.-23730Mes tokie laikini –
 kaip lietus į žemę nupuolęs.
 Ir tokie amžini –
 kaip erdvė, kaip žodžiai, kaip molis…..
/R. Skučaitė/

   Trečiadienį (birželio 8 d.) ryte kovą su sunkia liga pralaimėjo mūsų visų mylimas Arvydas Janonis. Raseiniai prarado išskirtinės dvasinės kultūros žmogų, talentingą plunksnos virtuozą, žodžio meistrą, kolegą, mylimą vyrą, tėvą, senelį.
Arvydas Janonis gimė 1938 m. lapkričio 5 d. Marijampolėje, tarnautojų šeimoje. Tėvai kartu su mažamečiu sūnumi 1941 m. birželio 14 d. buvo ištremti į Sibirą. Tėvas 1942 m. buvo sušaudytas Krasnojarsko srityje. A. Janonis, iš tremties į Lietuvą sugrįžęs 1947 m., pradėjo mokytis Raseinių 1-ojoje vidurinėje mokykloje ir 1958 m. baigė 11 klasių. 1959 m. buvo pašauktas į tarybinę armiją, kur tarnavo trejus metus. Nuo 1963 m. jis pradėjo dirbti Raseinių rajono spaudos platinimo agentūros viršininku, tapo laikraščio „Naujas rytas“ literatūriniu darbuotoju. Tais pačiais metais buvo paskirtas Valstybinio televizijos ir radijo komiteto redaktoriumi Raseinių rajonui. 1971 m. baigė Vilniaus universiteto žurnalistikos studijas. Televizijos ir radijo komiteto redaktoriumi išdirbęs 25-erius metus, 1988-aisias buvo paskirtas eiti „Naujo ryto“ laikraščio redakcijos radijo informacijos skyriaus vedėjo pareigas, o 1990 m. tapo Raseinių rajono radijo prie rajono valdybos redaktoriumi, 1995 m. pervestas dirbti Raseinių rajono savivaldybės radijo laidų redaktoriumi. Nuo 1997 m. iki 2005 m. dirbo Savivaldybės atstovu ryšiams su visuomene. Visą gyvenimą, net ir išėjęs į užtarnautą poilsį, jis bendradarbiavo su spauda, jo straipsniai nuolat buvo publikuojami laikraštyje „Naujas rytas“.
A. Janonis apibūdinamas kaip vienas aktyviausių respublikos rajonų radijo laidų redaktorių. Ilgametė patirtis, profesiniai įgūdžiai, orientacija situacijose leido ruošti profesionalumu pasižyminčias laidas bei straipsnius. Vargu ar surastume vyresnės kartos atstovą, kuris nebūtų girdėjęs jo balso per radiją, o kas besuskaičiuos per penkis dešimtmečius spaudai parengtas publikacijas.
Ne vienas galėjome pasisemti iš Arvydo energijos, optimizmo ir stiprybės: jis visada veržėsi į aktyvią veiklą. Arvydą prisiminsime kaip kuklų, šiltą ir linksmą žmogų, kaip žurnalistą profesionalą, turėjusį itin platų interesų ratą, neužsisklendusį vien siauroje kultūrinės aplinkos erdvėje, puikiai pažinojusį paprastą žmogų, mokėjusį regėti ir taikliu žodžiu formuluoti kasdienybės realijas. Kolegos jį pamena kaip nuoširdų draugą, noriai besidalijantį profesinėmis paslaptimis, visada pasiruošusį ištiesti pagalbos ranką, jis buvo neabejingas kitų nelaimėms, sugebėdavo įkvėpti vilties ir pasitikėjimo.
Laikas nenuneš į užmarštį šio Žmogaus atminimo, liko gerumo tiltas, jungiantis Jį mylėjusius žmones.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (1)


  1. IP:78.62.9.88

Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.