Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Mes irgi norime būti laisvais (0)

2015-08-26 08:29 | Arvydas Nekrošius

juodojo kaspino diena

Rugpjūčio 22-ąją Milašaičių kultūros namuose vyko popietė, skirta paminėti Juodojo kaspino dieną. 1939-aisiais svetimos valstybės, pasirašydamos Ribentropo-Molotovo paktą, panaikino Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę – atėmė Lietuvos piliečių norą ir teisę būti laisviems. Bet 1989-aisiais Lietuvos sąjūdis surengė pilietinę akciją “Baltijos kelias”, kuriame, susikibę už rankų, stovėjo net trijų Baltijos šalių patriotai. Jie ne tik stovėjo, bet parodė pasauliui, kad ir labai mažų tautų žmonės nori būti laisvais, nori būti savo krašto šeimininkais.

Savo renginį Milašaičiuose pradėjome giedodami tautišką giesmę, kurią visi dainavome iš širdies, kaip ir pridera kiekvienam Lietuvos patriotui. Specialistė kultūrai supažindino su istoriniais faktais, demonstravo nuotraukas, kuriose popietės dalyviai ieškojo savęs ir savo artimųjų. Taip ir prasidėjo diskusijos, priverčiančios rimtai pagalvoti apie tą 1989-ųjų rugpjūčio 23-čiąją, kurią visi tarsi viena šeima stovėjo gyvoje žmonių grandinėje ir dainavo dainas. “Baltijos kelyje” stovėjo ir Milašaičius atstovavo Danutė Girinskienė, o šiuo metu Milašaičiuose gyvenantys Vytautas Tamkvaitis (tuo laiku buvęs kaunietis) ir Artūras Supkaitis (marijampolietis) taip pat dalyvavo šioje akcijoje. Diskusijai baigiantis, milašaitiškiai visi draugiškai susėdo prie arbatos puodelio ir aptarė planuojamus renginius. Mūsų popietės metu Karolina Kulišaustaitė atliko prasmingas dainas, kurių melodijos ir žodžiai suvirpino ne vieno dalyvio širdį. Skambėjo Gyčio Paškevičiaus „Mano kraštas“, Vytauto Kernagio „Baltas Paukštis“, Gintarės Jautakaitės „Viešpaties lelija“, harmonizuotas „Pasakų miestas“. Kodėl pastaroji daina? Todėl, kad 1989-aisiais Lietuvos patriotai galvojo tik apie laisvą ir nepriklausomą Lietuvą, kurios gėrį kurtume visi kartu ir kuri atrodytų tarsi pasaka. Gal kai kam atrodys juokinga, kad suaugusieji kalba apie pasakas, bet viskas visada prasideda nuo minties ir gražios idėjos. Tada idėja buvo, žmonės ja tikėjo ir sulaukėme stebuklo – nepriklausomos Lietuvos.

juodojo_kaspino_diena_milasaiciai

O ar šiandien idėjų turime? Ar norime jas įgyvendinti? Ar esame vieningi? Mes, milašaitiškiai, šiandien drąsiai galime pasakyti, kad idėjų širdyse turime tikrai daug. O ar užteks jėgų jas įgyvendinti? Tikrieji Milašaičių ir Lietuvos patriotai, kuriuos vienija kaimų bendruomenė “Milašaičių Dubysa”, Milašaičių seniūnaitija, biblioteka, medicinos punktas, kultūros darbuotoja ir kurie pastaraisiais metais atgaivino valstybinių švenčių paminėjimus, tautinių tradicijų renginius, sako, kad kad entuziazmo ir tvirtybės jiems tikrai pakaks. Nors bandymų visaip trukdyti apstu. Savaime aišku, kad trukdo ir melo bangą skleidžia tie, kurie nieko nesugeba suorganizuoti, nieko nenuveikia, o ir patys oficialiuose renginiuose nedalyvauja bei agituoja kitus ten nesilankyti. Šiandien mes, milašaitiškiai, dar kartą sakome, kad esame vieningi ir norime būti laisvais.

Ligita Kulišauskienė
Specialistė kultūrai Milašaičiuose

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.