Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Marijona Birutė Navakauskienė – LRT laidos ,,Gimtoji žemė‘‘ Jorės laureatė (0)

2016-04-30 18:49 | Airinas Jermolajevas

DSC00098Šiais metais nominacija „Už tai, kad visiems būtų geriau“ įteikta Raseinių rajono garbės pilietei Marijonai Birutei Navakauskienei. Už ją balsavo gausus būrys Lietuvos žmonių

Savaitgalį Druskininkuose Lietuvos televizijos laidos „Gimtoji žemė“ kūrėjai organizavo jau tradicija tapusią Jorio apdovanojimo šventę bei filmavo Druskininkų krašto kaimiškąsias bendruomenes, ūkininkus, verslo subjektus bei edukacines programas.

Kasmet šios laidos kūrėjai stengiasi atrasti ir pagerbti tuos žmones, kurie savo darbais garsina savo kraštą. Tradiciškai apdovanojimų šventė rengiama per Jurgines. Šiemet buvo pasiūlyta 18-a nominantų šių metų „Gimtosios žemės“ Jorio apdovanojimų nominacijai gauti. Daugiausiai nominantų pasiūlė Lietuvos Respublikos Seimo narys Edmundas Jonyla. ,,Džiaugiuosi savo gimtojo krašto žmonėmis, jų darbais. Esu dėkingas jiems už neįkainojamą triūsą, sukurtas vertybes, kad mums visiems būtų geriau gyventi Raseinių krašte – pristatydamas kandidatus Jorės nominacijai gauti sakė Seimo narys E.Jonyla.

Tai Raseinių rajono Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys, Nargėlų kaimo bendruomenės pirmininkė Gražina Čiarienė, Pranckūnų šeimyna iš Betygalos miestelio, miškininkas Saulius Jocius, gydytojas Gediminas Kazys Golubauskas, muziejininkė, poetė Marijona Birutė Navakauskienė.

Sekmadieniais 8 val. per Lietuvos televiziją rodoma  laida „Gimtoji žemė“. Vasario – kovo mėnesiais laidose buvo rodomi filmuoti pasakojimai apie Jorio nominantus, vėliau už labiausiai patikusį žmogų buvo galima balsuoti internete. Džiugu, kad Lietuvos televizijos žiūrovai ir balsuotojai atidavė daugiausiai balsų už Marijoną Birutę  Navakauskienę. Ji tapo 2016 metų LRT laidos ,,Gimtoji žemė‘‘ Jorės konkurso laureate.

Ji – ir muziejininkė, geologų būrelio vadovė, geologijos muziejaus įkūrėja, ir rašytoja, poetė bei keliautoja. Ir mokytoja, skatinanti savo mokinius tobulėti, ieškoti, pažinti. Marijona Birutė Navakauskienė yra ir Betygalos geologijos muziejaus Betygalos Maironio vidurinėje mokykloje įkūrėja.

Gausaus svečių būrio Leipalingio dvare laukė ne tik ekskursija, bet ir išskirtinės edukacinės programos: dvaro šokio ir vėduoklės kalbos pamokos, laikraščių pynimas, medaus degustacija ir žvakių gamyba, aromaterapijos ir kalvystės edukacijos.

Po edukacinių veiklų svečiai išvyko į turistinį automobilių ir motociklų ralį po Druskininkų kraštą: čia laukė pažintis su golfo laukais ir atrakcijos „Vilkės“ golfo aikštyne, ekskursija Druskininkuose po K. Dineikos sveikatingumo parką, pirmasis tarptautinio plovo virimo čempionatas, Narcizų žydėjimo šventės renginiai ir įspūdinga šimtatūkstantinė narcizų jūra. Vakarop renginio dalyviai susirinko Naujasodėje esančioje Antano Česnulio sodyboje, kur apžiūrėjo skulptūrų ir poilsio parką. Būtent čia ir buvo surengtos „Gimtosios žemės“ Jorio apdovanojimo iškilmės:. Renginio vedėjai dar kartą pristatė visus nominantus bei jų palaikymo komandas, susirinkusiesiems koncertavo Druskininkų krašto meno ansambliai.

Susirinkusieji negailėjo gražių žodžių laidos „Gimtoji žemė“ kūrėjams padėkojo visiems, prisidėjusiems prie šventinio renginio organizavimo.

DSC00663

 

 

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.