Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

M. B. Navakauskienes naujos knygos pristatymas (0)

2014-05-02 15:03 | Arvydas Nekrošius

M. B. Navakauskienes naujos knygos pristatymas

Per visą gyvenimą, praleistą Betygaloje, mokytoja ir muziejininkė M.B. Navakauskienė sutiko daug įdomių ir šviesių žmonių, garbingų senolių. Daug ir pasakojimų užrašyta, nes kūrybingi buvę Betygalos krašto žmonės. Kiekvienas jų žemės lopinėlis turi pavadinimą, o kur dar piliakalniai su savo paslaptimis, vaidilutės ir žyniai.

Rinko mokytoja šių įdomių istorijų nuotrupas, fragmentus, kad bėgdamas laikas su savimi nepasiimtų to, kas mums buvo brangu. Taip gimė knyga „Betygalos krašto legendų takais“, jos pristatymas skaitytojams balandžio 15 – ąją vyko Berteškių bibliotekoje. Susidomėję klausėmės pasakojimų apie Berteškių, Saugailių ir kitų aplinkinių kaimų kilmę. Labai įdomi Nugaros pilies istorija, didžiojo Mindaugo ir jo palydos apsilankymas Šventaragio kaime. O jau Betygalos miestelyje ko tik nebuvę: ir požeminis miestas, ir baltas pagoniškas arklys, ir šokančios raganos su velniais. Gyveno milžinai – liko Milžinkapiai, keliavo plėšikaudami prancūzai – liko Prancūzkapiai. Senolių pasakojimai, nepažeidžiant legendos esmės, papildyti pačios autorės kūrybos elementais. Kai kurios legendos užrašytos tarmiškai.

Pasak autorės, visi užrašyti žmonių pasakojimai yra tikri, autentiški, nurodomos pavardės ir vardai, užrašymo data ir gyvenamoji vieta. Tai jau aštuonioliktoji M. B. Navakauskienės išleista knyga. Jei mokytoja nebūtų užfiksavusi įdomių faktų apie mūsų krašto vietoves, tai viskas nueitų užmarštin. O mes patys eitumėm ir praeitumėm pro akmenis, medžius, upelius nesusimąstydami, kokiomis gražiomis legendomis jie apipinti. Dabar, pasiklausę M. B. Navakauskienės pasakojimų, paskaitę legendų iš naujosios knygos, stabtelėsim ir pagalvosim, kad gyvenam nuostabiame krašte.

biblioteka

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.