Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga patvirtino kandidatų į EP sąrašą (0)

2014-04-25 16:26 | Arvydas Nekrošius

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) patvirtino maksimalų kandidatų skaičių į Europos Parlamentą. 22 asmenų sąrašo lyderis – LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Antruoju numeriu kandidatuoja ilgametis Ignalinos meras, Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžios kongreso narys Bronis Ropė, šiemet dalyvaujantis LR Prezidento rinkimuose. Sąjunga kelia tikslą turėti tris atstovus Europos Parlamente.

LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio teigimu, „Lietuva teturi 11 ES Parlamento mandatų, tad privalome išsirinkti patriotiškus, Lietuvos žmonių interesams atsidavusius savo sričių profesionalus. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga siūlo kandidatus, kuriems nereikia mokytis dirbti. Jau šiandien mūsų žmonės kaip nevyriausybinio sektoriaus, savivaldos, profesinių bendruomenių lyderiai veikia Lietuvos ir ES politiką.“

Sąrašo jauną branduolį sudaro nepartiniai žmonės, pilietinės visuomenės lyderiai, turintys milžinišką patirtį Europos sąjungos institucijų darbe, išmanantys ES teisėkūrą ir administravimą. Mūsų sąrašas jungia politikos ir administravimo profesionalus, jaunus verslininkus ir žemdirbius, aplinkosaugininkus, sveikuolius, akademinės bendruomenės lyderius. Trečiuoju numeriu įrašytas jau ketvirtus metus aktyviai ginantis Lietuvos žemdirbių ir kaimo interesus Europoje, Europos ekonominių ir socialinių reikalų komiteto narys, vienas iš Lietuvos kooperacinio judėjimo lyderių Mindaugas Maciulevičius. Bendromis pastangomis su žemdirbiais inicijavęs mobiliuosius ūkininkų turgelius Lietuvos miestuose.

Sąrašo ketvirtas numeris – Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis. Kandidatų sąraše taip pat kiti žymūs sveikatos ir sveikos gyvensenos plėtros praktikai: visuomenininkai – Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė ir Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos narys Arminas Mockevičius, Seimo paskelbtų 2013-ųjų – Sveikatingumo metų iniciatorius, apžvalgininkas, www.tikiu.lt redaktorius Juozas Dapšauskas.

LVŽS sąraše taip pat žinomi Lietuvos žalieji-aplinkosaugininkai, tai – Lietuvos žaliųjų judėjimo tarybos narys, žinomas gamtininkas Andrejus Gaidamavičius, buvusi asociacijos ŽALI.LT vadovė Virginija Vingrienė, Kalvarijos bendruomenių sąjungos vadovė Raimonda Sutkaitienė, žurnalistė Rūta Čepienė.

Būtent Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderių pastangų dėka Lietuva priešinasi Genetiškai modifikuotų organizmų invazijai. GMO politika taps viena iš prioritetinių sričių, kuriose dirbs LVŽS atstovai Europos parlamente.

LVŽS sąraše Lietuvos merai, aktyviai dalyvaujantys ES savivaldos politikoje – Kupiškio meras Jonas Jarutis bei Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis. Socialinės politikos sritį sąraše kuruos aktyvus visuomenininkas, profesinių sąjungų konsultantas, žaliasis, politologas Tomas Tomilinas, nepriklausomas publicistas ir rašytojas Vitalijus Balkus. LVŽS sąraše taip pat švietimo politikos žinovas, Vaidotas Butkevičius. Jaunų lietuvių emigrantų bendruomenę LVŽS sąraše atstovaus Andrius Kasparavičius.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Vienas iš strateginių sąjungos tikslų – turėti Lietuvos atstovą EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete. ES Žemės ūkio politika formuojame Briuselyje, žemės ūkis ir kaimo plėtra sudaro daugiau nei trečdalį ES biudžeto, todėl visiškai nepriimtina, kad Lietuva kaip žemės ūkio kraštas neturi savo atstovo tokią svarbą turinčiame komitete. Mūsų partija savo kandidatų sąraše turi bent 6 aukščiausio lygio žemės ūkio politikos profesionalus – tai Lietuvos Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andrėjus Stančikas, Europos socialinių reikalų komiteto narys Mindaugas Maciulevičius, A. Stulginskio Universiteto Agronomijos fakulteto dekanas Viktoras Pranckietis, Sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos Akademijos dėstytojas, mokslų daktaras Kęstutis Mažeika, Pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis, ankstesnės kadencijos Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Antanas Baura , LVŽS pirmininkas, ūkininkas Ramūnas Karbauskis.

Ramūno Karbauskio teigimu, dalyvaujame rinkimuose, nes norime įrodyti, kad Lietuva nėra Europos sąjungos provincija.  Privalome ryžtingai ginti savo nacionalinius interesus, turėti stuburą savo ES politikoje.  Kita vertus, mūsų partijos keliami kandidatai puikiai išmano ir globalius iššūkius – pasaulinį maisto poreikio didėjimą, drastiškai kylančias maisto kainas, iškastinio kuro ribotumo, netolygaus pasaulio regionų vystymosi, klimato kaitos problematiką ir tt.

Nr. Vardas Pavardė
01    Ramūnas Karbauskis
02    Bronis Ropė
03    Mindaugas Maciulevičius
04    Dainius Kepenis
05    Andriejus Stančikas
06    Jonas Jarutis
07    Viktoras Pranckietis
08    Povilas Žagunis
09    Virginija Vingrienė
10    Jonas Vilionis
11    Sigita Kriaučiūnienė
12    Tomas Tomilinas
13    Vaidotas Butkevičius
14    Juozas Dapšauskas
15    Antanas Baura
16    Andrejus Gaidamavičius
17    Raimonda Sutkaitienė
18    Kęstutis Mažeika
19    Rūta Čepienė
20    Andrius Kasparavičius
21    Arminas Mockevičius
22    Vitalijus Balkus

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.