Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Lietuvos teritorijoje vis daugiau fiksuojama alyvos vagysčių iš elektros pastočių (0)

2015-05-29 13:21 | Arvydas Nekrošius

trafas

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariatas (toliau Raseinių r. PK ) informuoja, kad atšilus orams daugėja vagysčių iš negyvenamų sodybų , vienkiemių ir ūkininkų. Šiaurės – rytų Lietuvos teritorijoje vis daugiau fiksuojama alyvos vagysčių iš elektros pastočių. Keletas tokio pobūdžio vagysčių įvykdyta Raseinių rajone. Bendradarbiaudami su AB „Lesto“, informuojame visus rajono gyventojus, kad elektros transformatorių aušinimo alyva yra žalinga transporto priemonių varikliams. Nusikalsti linkę asmenys vogtą alyvą dažnai maišo su vogtais dyzeliniais degalais iš ūkininkų, balninių vilkikų ar kontrabandos keliu įvežtais degalais iš trečiųjų šalių. Į nelegaliai platinamus dyzelinius degalus pilama ir kitokių transporto priemonėms kenksmingų priemaišų, siekiant didesnės asmeninės naudos. Netinkamų degalų įsigiję asmenys pastebi, kad transporto priemonė sunaudoja daugiau degalų, praranda galią, atsiranda dažnesnis degalų filtro kišimasis, ar išmetamų dujų padidėjimas. Naudojant neaiškios kilmės degalus genda transporto priemonių varikliai. Policija ir socialiniai partneriai pigesnių degalų ieškančius asmenis ir asmenis užsiimančius atsitiktiniais darbais už darbus gaunančius atlygį degalais, įspėja, kad nuostolių galima patirti ne tik dėl nelegaliai įgyjamų degalų teisinio vertinimo, bet ir dėl dažno transporto priemonės variklių gedimo. Visus sąmoningus Raseinių rajono gyventojus raginame netapti nusikaltėlių aukomis, o apie neteisėtą tariamų degalų platinimą prašome pranešti policijai. Tokiu būdu galime išvengti ne tik alyvos vagysčių iš elektros pastočių, bet ir gerokai sumažinti dyzelinių degalų vagysčių iš ūkininkų technikos ar kuro sandėlių.

Po transformatorinės alyvos vagystės galimi elektros transformatorių gedimai, gali padaryti didesnės žalos ne tik AB „Lesto“, bet ir elektros vartotojams, nes pasitaiko atvejų kai perkaista elektros transformatoriai ir sutrikdomas elektros tiekimas. Todėl visus rajono gyventojus prašome būti budriais ir apie įtartinus asmenis ar įtartinas transporto priemones prie elektros pastočių informuoti policiją, bendruoju pagalbos tel.112.

Policija kovoja ir su kontrabandinio kuro pardavėjais. Daugumai norisi įsigyti iš svetur pargabento kontrabandinio kuro, tačiau kad kontrabandinis kuras gali būti labai prastos kokybės, padaryti materialinės žalos, žmogus pagalvoja tik patyręs nuostolius. Raseinių policija informuoja, kad per 2015 metų tris mėnesius pažeidimų, susijusių su akcizinių prekių nelegalia apyvarta, nustatyta 16 atvejų.

Gyventojus kviečiame būti aktyviais ir informuoti policiją apie asmenis, galinčius daryti vagystes ar užsiimančius nelegalia veikla.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.