Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

LIETUVOS MOKINIŲ PARLAMENTAS (0)

2014-11-26 17:58 | Airinas Jermolajevas

012

LMP – LIETUVOS MOKINIŲ PARLAMENTAS. Tai Lietuvos mokinių demokratiškai, kas dvejus metus renkama 95 mokinių organizacija, atstovaujanti Lietuvos mokinių nuomonei, teisėms ir interesams. Tai ryšys su Lietuvos Respublikos valdžia ir galimybė įgyvendinti kiekvieno idėjas. Šiais metais suburta jau VIII LMP kadencija, o Raseinių rajono mokinių interesams atstovauti išrinkta Evelina Kučinskytė iš Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos IIIg5 kl. Neseniai spėjo įvykti ir pirmoji šios kadencijos sesija bei mokymai.
Pasakymas, kad gavau daug, būtų per menkas. Kad buvau apimta euforijos, nustebinta, sutrikusi, nudžiugusi, veiksme, aktyvume ir bendrume – taip, tai jau būtų arčiau to, ką lapkričio 11-15 dienomis išgyveno į Lietuvos mokinių parlamento (LMP) mokymus ir sesiją susirinkę mokinių atstovai.

09
Trumpai papasakoti, kas vyko mokymų ir sesijos metu, vargiai įmanoma. Kiekvienos dienos programa buvo išpildyta nuo A iki Ž. Seminarai, diskusijos tarpusavyje, „Tobulos mokyklos koncepto sudarymas“, posėdžiai, komandos formavimas, diskusija su seimo nariais, darbai komitetuose, darbo grupėse bei regionuose… Jei tik atsirasdavo laisva minutė, kuris nors LMPanaris pasiūlydavo veiklos ar žaidimų. Tad veiksmas vyko intensyviai ir labai produktyviai. Jau mokymų metu supratome, kad visi esame labai skirtingi, tačiau siekiame panašių dalykų – mokinių padėties gerinimo, veiklos, o ne pasyvaus sėdėjimo. Nors per penkias dienas neįmanoma kiekvieno pažinti, tačiau bendrumo dvasia tvyrojo tarp mūsų ir per refleksijas, vykusias kiekvieną dieną, ne kartą buvo galima išgirsti, jog jaučiamės kaip šeima.
Nors pirmosiomis dienomis stengėmės tik susivokti, ką mes čia veikiame ir kas yra LMP, po poros dienų, supratome, kad Lietuvos mokinių parlamentas, atstovaujantis mokinių interesams, iš tiesų turi svarų balsą visuomenėje. Mums atveriamos svarbios durys, tik mokiniai nėra tokie drąsus, kad pasinaudotų visomis teikiamomis galimybėmis.

010
Todėl dabar kreipiuosi į Jus, mokinius, kurie turite pastebėjimų, idėjų, svajonių, kuriomis galbūt patys netikite, tačiau tam tikra savo dalimi manote, kad tai svarbu, įdomu, o galbūt visiškai originalu! Turite klausimų? Nežinote, kas yra LMP, tačiau norėtumėte sužinoti daugiau? Rašykite man, Lietuvos mokinių parlamento narei, atstovaujančiai Raseinių rajonui, (el. p. kucinskyte.ev@gmail.com) arba pasigaukite mane mokykloje, gatvėje ar kitoje erdvėje ir bendradarbiaukime.

111LMP narėEvelina Kučinskytė

Nuotraukos iš asmeninių LMPanarių archyvų

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.