Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Lietuvos, Latvijos ir Estijos gelbėtojai išvyksta padėti Bosnijai ir Hercegovinai (0)

2014-05-19 22:08 | Arvydas Nekrošius

potvynis

Gegužės 18 d. Lietuva gavo nuo potvynių kenčiančios Bosnijos ir Hercegovinos pagalbos prašymą, kuriame prašoma didelio galingumo vandens pumpavimo siurblių ir kitos įrangos. Gegužės 20 d. į Bosniją ir Hercegoviną išvyksta bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų komanda „BaltFloodCombat“, kurią sudaro trijų šalių gelbėtojai, patikima ir efektyvi įranga – aukšto galingumo vandens perpumpavimo siurbliai ir kt. Lietuvos komandą į pagalbos misiją 10.45 val. iš Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos (P. Vileišio g. 20A) išlydės Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.

Gegužės 20 d. apie 16.00 val. trijų valstybių gelbėtojai susitiks Marijampolės apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje ir iš ten vyks į potvynio nusiaubtą šalį. Gelbėtojai Bosnijoje ir Hercegovinoje planuoja dirbti mažiausiai 18 dienų.

Aukšto pajėgumo vandens pumpavimo modulis „BaltFloodCombat“ yra bendras Estijos, Latvijos ir Lietuvos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų projektas, iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Projekto metu buvo parengti 45 trijų šalių gelbėtojai, įsigyta patikima ir efektyvi įranga, skirta potvynio padariniams likviduoti ne tik Baltijos šalyse, bet ir kitose Europos valstybėse. Operacijų metu modulį sudaro 19 gelbėtojų. Padėti Bosnijai ir Hercegovinai vyksta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Vilniaus, Kauno ir Utenos apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų pareigūnai.

Nuo praėjusio trečiadienio, kai regione prasidėjo liūtys, Bosnijoje ir Hercegovinoje bei Serbijoje žuvo per 40 žmonių, iš užlietų kaimų jau teko evakuoti per 16 tūkst. gyventojų. Vandens apsemtas beveik trečdalis Bosnijos ir Hercegovinos. Stipriausiai paveikti šalies Šiaurės Rytai. Čia užtvindyti namai, keliai ir geležinkelio linijos. Ketvirtadienį šios šalys paskelbė nepaprastąją padėtį dėl potvynių, kuriuos sukėlė didžiausios per pastaruosius 120 metų liūtys.

pagd

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.