Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Lietuvos įstojimo į Nato 10-oios metinės (0)

2014-03-28 12:06 | Airinas Jermolajevas

nato-flag-1024x7682004 m. kovo 29 d. – svarbi data mūsų valstybei, žyminti mūsų narystės NATO pradžią. Tapome kolektyvinės gynybos sistemos dalimi. Kartu tai yra ir NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pradžia – tada į Šiaulių oro bazę atskrido pirmieji Belgijos pajėgų naikintuvai. Oro policijos misija – sąjungininkų įsipareigojimas prisidėti prie Baltijos šalių saugumo – tapo mūsų narystės NATO pirmuoju realiu ženklu.

NATO – karinis aljansas, keliantis aukštus reikalavimus savo nariams. Lietuva sėkmingai plėtoja savo ginkluotąsias pajėgas, kurios kartu su kitų šalių pajėgomis dalyvauja tarptautinėse operacijose. Per pastarąjį dešimtmetį bene didžiausias mūsų šalies indėlis – dalyvavimas NATO operacijoje Afganistane, kur vadovavome daugiatautei Goro provincijos atkūrimo grupei. Mūsų šalies Specialiųjų operacijų pajėgos sėkmingai vykdo užduotis Afganistano pietuose. Kariuomenė plėtoja aukštos parengties ir profesionalius pajėgumus, kurie budi NATO greitojo reagavimo pajėgose (NRF). Didžiausias mūsų indėlis į šias pajėgas – bendras Baltijos šalių batalionas, jau budėjęs 2010 m. ir vėl budėsiantis NRF 2016 metais.

Padidėjo NATO dėmesys pratyboms. 2013 m. Aljansas Baltijos šalyse ir Lenkijoje surengė didžiausias pastarojo meto kolektyvinės gynybos pratybas „Tvirtas džiazas“, jose dalyvavo apie 6 000 karių iš NATO šalių ir partnerių.

lietuva-turetu-skirti-daugiau-pinigu-krasto-apsaugai-kad-itiktu-nato2

Narystė NATO aktyvino ir Lietuvos kariuomenės tarptautinį bendradarbiavimą – visų pirma su Baltijos ir Šiaurės šalimis, JAV, Lenkija. Lietuva ypač skatino NATO bendradarbiavimą su Rytų partneriais, labiausiai su Gruzija ir Ukraina.

Karinių pajėgumų stiprinimas – neatsiejama karinės integracijos dalis. Lietuva tapo viena stipriausių išmaniosios gynybos propaguotojų. Baltijos oro policijos misija yra vadinama vienu sėkmingiausių išmaniosios gynybos pavyzdžių. Lietuva dalyvauja ir kituose svarbiuose NATO daugiašaliuose projektuose, pvz., Strateginio pervežimo oru, NATO žemės stebėjimo sistemos ir kt.

Svarbu, kad NATO sugeba rasti atsaką vis iškylantiems naujiems iššūkiams. Tai leidžia šiai organizacijai išlikti galingiausiu kolektyvinės gynybos aljansu, sugebančiu užtikrinanti savo narių saugumą.

Informacija: Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
www.kam.lt

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.