Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Lietuvos banko pasiūlymas mokėjimų rinkai: spartesni mokėjimai už mažesnę kainą (0)

2014-05-07 22:12 | Arvydas Nekrošius

10 litų

Lietuvos bankas mokėjimų rinkos dalyviams pasiūlė naujovių – jos sukuria prielaidas spartinti mokėjimus ir mažinti jų įkainius klientams. Įdiegus siūlomą mokėjimo sistemą, jau nuo 2015 m. būtų teikiama nauja skubių mokėjimų paslauga. Iki 2016 m. sausio 1 d. būtų įdiegta europinius SEPA standartus atitinkanti mažmeninė mokėjimų sistema eurais. Jungtis prie Lietuvos banko sistemos pakviesti ne tik bankai, bet ir kredito unijos, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigos.

„Mūsų pasiūlymai ypač naudingi galutiniam vartotojui, kuris gautų geresnę paslaugos kokybę už mažesnę kainą. Tačiau sėkmė priklausys nuo dalyvaujančiųjų skaičiaus, todėl kviečiame visus bankus, kredito unijas, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigas dalyvauti siūlomoje sistemoje ir taip sudaryti sąlygas savo klientams mokėjimus atlikti sparčiau ir pigiau“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Jis pabrėžia, kad Lietuvos banko siūlomas sprendimas didintų konkurenciją mokėjimų rinkoje ir sudarytų sąlygas mokėjimų sistemą plėtoti atsižvelgiant į Lietuvos rinkos poreikius. Lietuvos banko pasiūlyta elektroninių pervedimų sistema galės naudotis mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigos. Dabar dėl teisinių apribojimų šios įstaigos neturi tiesioginės prieigos prie mokėjimo sistemų ir yra priverstos naudotis bankų paslaugomis.

„Mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigos savo klientams taiko palankesnius tarifus už mokėjimus grynaisiais, todėl jau ir dabar bankų sektorių išstumia iš tokių mokėjimų rinkos – bankai pagal tokių operacijų skaičių užima tik mažiau nei penktadalį šalies rinkos. Sudaryta galimybė dalyvauti Lietuvos banko mokėjimo sistemoje padidins jų konkurencijos galimybes ir elektroninių pervedimų rinkoje. Iš to daugiausia naudos turėtų ne kas kitas, o vartotojas“, – sako M. Jurgilas.

Sistemos dalyviams pritarus, jau nuo 2015 m. jiems būtų sudaryta galimybė tarpusavyje atlikti skubius mažmeninius mokėjimus taikant 0,10 euro įkainį. Nepritarus šiai iniciatyvai, analogiškos paslaugos nuo 2015 m. bankams taptų prieinamos už kelis kartus didesnę kainą.

Siekdamas sudaryti prielaidas mažinti pervedimų kainas galutiniam vartotojui, Lietuvos bankas skatina mokėjimų rinkos dalyvius dalyvauti SEPA standartus atitinkančioje sistemoje ir siūlo gerokai mažesnius už dabar galiojančius tarifus. Rinkos dalyviai jau informuoti, kad 2015 m. bus taikomas 0,01 euro įkainis už pateiktą ir įvykdytą mokėjimo nurodymą. Dabar analogiškas mokėjimų litais tarifas – 0,19 lito (0,055 euro) už vieną mokėjimo nurodymą.

Pateiktame Lietuvos banko pasiūlyme numatyta, kad nuo 2016 m. pirmam milijonui mokėjimo nurodymų per metus būtų taikomas 0,05 euro tarifas, o kiekvienas paskesnis mokėjimo nurodymas vėl kainuotų tik 0,01 euro.

Atsakymų iš bankų, kredito unijų, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigų Lietuvos bankas lauks iki gegužės 14 d.

Lietuvos bankas-log

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.