Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Liepos 15-oji paskelbta Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų diena (0)

2014-07-15 13:07 | Arvydas Nekrošius

kariuomene

Šiemet liepos 15-ąją paskelbus Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų diena, ši diena kasmet bus minima visuose Sausumos pajėgų kariniuose vienetuose.

„Džiaugiuosi, kad nuo šiol Sausumos pajėgos turės savo dieną. Tikiu, kad ilgainiui ji taps dar labiau mus vienijančia tradicija, motyvuos ir skatins būti viena šeima, vienu kumščiu“, – sakė Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

Liepos 15-ąją minėti Sausumos pajėgų dieną nuspręsta atsižvelgiant į tai, kad 1410 m. liepos 15-ąją vykusį istorinį Žalgirio mūšį aprašančiuose istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą minima Lietuvos karių mūšyje naudojama raudona vėliava su Gediminaičių stulpais. Būtent šios vėliavos pavyzdžiu buvo sukurta ir 2005 m. patvirtinta dabartinė Sausumos pajėgų vėliava.

„Sausumos pajėgų vėliava kaip simbolis liudija garbingą mūsų kariuomenės praeitį ir kariuomenės tradicijų tęstinumą. Kartu ji įpareigoja mus išlikti vertais protėvių puoselėtų vertybių ir aukos vardan Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės“, – pabrėžė Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. A. Leika.

Šiandien, Sausumos pajėgų dieną, visuose Sausumos pajėgų kariniuose vienetuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Rukloje, Panevėžio ir Tauragės rajonuose, buvo iškilmingai keliama Sausumos pajėgų vėliava, gilinamasi į šventinės dienos ištakas, dainuojamos žygio dainos, pagerbiami Laisvės kovų dalyviai ir tarnyboje žuvę tarpukario iš šių dienų Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai.

Nuotraukos iš SP dienos minėjimų karinėse įgulose


kam

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.