Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Liepos 12-oji – LR Prezidentės inauguracijos diena (0)

2014-07-16 14:18 | Airinas Jermolajevas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį antrą kartą prisiekė tarnauti Lietuvos žmonėms ir nuo tos akimirkos pradėjo antrąją savo kadenciją. Primename skaitytojams ,kad LR Prezidento rinkimuose antrąjame ture rungėsi dabartinė šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė ir socialdemokratas, europarlamentaras Zigmantas Balčytis, po antrojo turo paiškėjo jog Dalia Grybauskaitė surinko 58 procentus balsų. Vykdydama Konstitucijoje numatytą pareigą, Prezidento rūmuose šalies vadovė susitiko su premjeru A.Butkevičiumi, kuris grąžino Vyriausybės įgaliojimus. Prezidentę D.Grybauskaitę pasveikino Lietuvos miestų ir miestelių atstovai, kurie pagerbė LR Prezidentę savo krašto vėliavomis. Raseinių krašto vėliavą nešė dvi raseiniškės, šokių mokytoja Milda Bertulytė, bei Raseinių kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Raskila“ narė Reda Mažeikienė. Prezidentės inauguracijos ceremoniją vainikavo šventinis koncertas Simono Daukanto aikštėje, kuriame dalyvavo Lietuvos miestų ir miestelių atstovai, svečiai bei sostinės gyventojai.

10418522_10202354505609599_6343055888394720382_n
Šia įsimintina proga ir kalbinome jas:

Kokios nuotaikos buvo inauguracijojos metu ir po jos?

Milda: Inauguracijoje nuotaika buvo pakylėta, o po jos puikios nuotaikos su įamžintom nuotraukom su Prezidente Dalia Grybauskaite ir kitais miestų ir miestelių vėliavnešiais.
Reda:Kai nuskambėjo orkestro pirmieji akordai ir po Šv. Mišių Katedros aikštėje pasirodė LR Prezidentė D. Grybauskaitė suvirpėjo širdis. Prezidentė priėmė Lietuvos miestų ir miestelių vėliavų pasveikinimą. Nuotaika buvo labai pakili ir džiuginanti, nes žinojau, kad tarp visų Lietuvos miestų ir miestelių vėliavų yra ir mano krašto vėliava, kurią aš laikau savo rankose.
Teko nešti Jums Raseinių raj. Šiluvos miestelio vėliavą, sakykite koks jausmas atstovauti Raseinių miestą?
Milda: Atstovauti savo miestą yra didelė garbė man ir mano artimiesiems.

Reda:Pirmą kartą nešiau mūsų krašto vėliavą iškilmingos ceremonijos metu. Jaučiau atsakomybę ir pareigą tinkamai atstovauti mūsų kraštą, pagerbiant mūsų tautos išrinktąją LR Prezidentę. Nors Lietuva tokia maža, tačiau buvo iš ties gražu matyti tiek daug lietuvių iš skirtingų Lietuvos regionų, su tautiniais kostiumais, kurie atstovavo savo kraštą. Supratau, kad mes esam vienam būryje, mes – mūsų visa tauta, mes – lietuviai – Lietuva. Toks visų miestų ir miestelių susitelkimas dar kartą įrodė, kad Lietuva vieninga, kad nesvarbu iš kokio Lietuvos krašto tu bebūtum, kokios politinės partijos, tu – tai dalelė Lietuvos.

10527414_10202354469568698_6677114492522122674_n

Kodėl būtent Jums teko ši garbinga misija?

Milda: Ši garbinga misija atiteko manau man todėl, kad dirbu Raseinių kultūros centre tautinių šokių vadovė. Tad tenka pagal savo pareigas dalyvauti visuose valstybiniuose renginiuose ir minėjimuose. Per ketverius darbo metus buvau pastebėta ir gerb. Savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėjos Reginos Petreikienės, tad nuoširdus ačiū jai už šią istorinę galimybę dalyvauti Prezidentės inauguracijoje.

Reda:Į šį klausimą turėtų atsakyti rajono valdžia, nes jie pasitikėjo manimi ir pavedė man šią garbingą misiją.

Ekspertų bei politikų nuomone ši inauguracija kiek kitokia, daug kuklesnė, mažesnė auditorija žmonių, sakykite kaip Jūsų akimis, kas buvo keista, įsiminta, gražu?

Milda: mano akimis tai buvo graži ir iškilminga inauguracija, ir man labai įsimintina, nes nešiau mūsų krašto vėliavą

Reda:Negaliu palyginti LR Prezidentės D. Grybauskaitės inauguracijos su kitomis jau vykusiomis LR Prezidentų inauguracijomis, nes dalyvavau pirmą kartą šventinėje LR Prezidentės inauguracijoje, tačiau , manau, kad ne esmė prabanga ir pačios iškilmės, kur kas brangiau yra dvasiniai dalykai kaip pagarba, tikėjimas, pasitikėjimas, meilė, vienybė, viltis… Ką reiškia mažesnė auditorija žmonių? Manau, atvyko tie, kurie norėjo pasveikinti ir pagerbti šalies prezidentę, pabūti šią svarbią dieną kartu, o didžioji dalis Lietuvos gyventojų žiūrėjo per televizorių tiesioginę transliaciją ir buvo kartu. Man tai buvo tikrai įsimintina diena, nes pirmą kartą dalyvavau LR Prezidentės inauguracijoje ir nešiau mūsų krašto vėliavą, ko tikrai nepamiršiu visą savo gyvenimą. Susipažinau su kitais Lietuvos miestų ir miestelių atstovais. Visą dieną lydėjo šventinė ir pakili nuotaika.

10505452_734205496625769_5926950393811975749_n

Ką norėtumėt palinkėti skaitytojams?

Milda: Linkiu džiaugtis visiems, kad turim tokią puikią Lietuvos Prezidentę.
Dalyvauti organizuojamose raseinių renginiuose įrodant, kad esam tikri lietuviai , bendraminčiai. mylintis savo tėvynę ir gimtąjį kraštą – raseinius.

Reda: Skaitytojams linkiu visokeriopos sėkmės. Mylėti savo kraštą, būti sąžiningais Lietuvos piliečiais, nes žmogaus nuopelnai visada yra, buvo ir bus matomi, vertinami ir nebus pamiršti tų, kurie dirbs ne tik mūsų kraštui, bet ir visai Lietuvai, o gimtoji žemė visada bus šventa vieta, nes ji yra brangi, nes ji – vienintelė. Ji suteikia pagrindą būti išskirtiniems ir ypatingiems. Parodo kas buvome, esame ir norime būti.

Tariame Ačiū, už nuoširdų pokalbį. Linkime Jums nuoširdžiausios sėkmės darbuose, toliau tęsti miesto, Lietuvos tradicijas, taip ir toliau dalyvauti Lietuvos svarbiuose ir įsimintinuose renginiuose įrodant ,kad mylite ir gerbete savo tėvynė.

Kalbino Raseinių krašto naujienų portalo www.kraštietis.lt  spec. korespondentas Airinas Jermolajevas

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.