Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Liaudies meno grožis „Šiaudinio sodo magija“ (0)

2015-07-23 15:20 | Arvydas Nekrošius

Per visą Lietuvą 2015-aisiais nusidriekė „Lietuvos muziejų kelias” skleisdamas liaudies meno grožį. Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamas projektas liepos 18 dieną pasiekė Pasandravio istorinį draustinį. Maironio tėviškėje Bernotuose muziejininkai surengė interaktyvią etnokultūros popietę „Šiaudinio sodo magija“. Susirinko nemažas būrys liaudies meno gerbėjų. Svečius pasitiko Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė. Pasveikinusi visus susirinkusius, pristatė Raseinių tautodailininkų bendrijos „Sodžius“ narę Iniją Ambrozienę. Tautodailininkė papasakojo apie savo kūrybos kelią, pomėgį kurti iš šiaudų ir pristatė savo darbų parodą ,,Šiaudiniai sodai“. Šimtametės trobos erdvėje, skleisdami teigiamą energiją, magiškai suposi šiaudiniai sodai.

Daugeliui norėjosi ne tik gėrėtis, bet ir pabandyti ką nors panašaus sukurti. Muziejininkai visus pakvietė į klėtį, kur prasidėjo edukacinė programa – pažintis su šiaudinių dirbinių gamyba, meninės dirbtuvės.

Klėtyje buvo eksponuojami Gruzdiškės kaimo gyventojos Aldonos Onos Mickūnienės klijuoti iš apdorotų šiaudelių paveikslai. Kiekvienas darbelis, kaip subtilus gamtos stebuklas, sugėręs saulės spindesį, skleidė šviesą malonioje klėties prieblandoje. Kiek meilės, kiek kantrybės, kiek patyrimo įdėta į šiuos paveikslus. Aštuntą dešimtį baigiančios autorės darbai buvo sutikti labai palankiai, daugelis lankytojų fotografavo paveikslus, tuo parodydami esantys neabejingi senolės kūrybinei veiklai.

Edukacijos dalyviai apsupo ilgą drobe apdengtą stalą, kur tautodailininkė Inija Ambrozienė atskleidė savo darbų paslaptis, išdėstė visą pradžiamokslį apie šiaudą, jo savybes, parodė kaip surišti iš šiaudelių paukštelius, rombelius, snaiges ir angeliukus. Dalyviai turėjo galimybę ne tik pasiklausyti, bet ir pasigaminti pirmuosius šiaudinukus, „Sodų“ detales.

Įsisiūbavus renginiui, Vadžgirio vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis ,,Šebukai“, vadovaujamas Linos Lukošienės, pristatė savo koncertinę programą. Maironio tėviškė aidėjo nuo atlikėjų dainų, pasakojimų, šokių. Klausytojai išgirdo grojant bandoniją, dambrelį, lumzdelį. Didesnė pusė Lietuvos savo kraštuose nėra tokių instrumentų nei regėję, nei girdėję. Akis džiugino kolektyvo sceninis įvaizdis: ryškiaspalviai tautiniai kostiumai, apgalvotos detalės ir įvairiapusiškumas.

Popietė baigėsi Skirmantiškės kaimo bendruomenės aktorių mėgėjų spektakliu J. Paukštelio pjese ,,Asmeninis reikalas“ (vadovė Danutė Brazauskienė). Nuotaikinga pjesė apie kaimo gyventojus suteikė dar daugiau geros energijos, gausus žiūrovų būrys aktoriams atsidėkojo ilgais plojimais.

Etnografinių regionų metų renginys ,,Šiaudinių sodų magija“, lydimas liaudiškos muzikos, dainų, šokių ir šmaikštaus žodžio, dalyvių dėmesį prikaustė ne vienai valandai. Kartu pasidžiaugėme kultūriniu paveldu. Šio to išmokome, nuoširdžiai pasijuokėme, maloniai pabendravome. Pajutome, kad liaudies menas gyvas, kad mums svarbios tautiškos tradicijos, brangus mūsų kultūros savitumas, liaudies meno grožis.

Muziejininkė Vita Tarvydienė Raseinių rajono savivaldybės etninės kultūros globos tarybos narė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.