Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Lenkelių kaimo bendruomenė lankėsi Vilniuje (0)

2014-07-30 11:34 | Arvydas Nekrošius

Lenkelių kaimo bendruomenė

Lenkelių kaimo bendruomenės pirmininkei Skaidrutei Žuvelaitienei, bendruomenės tarybai ir aktyvui ši karšta vasara itin kūrybinga. Nesenai suorganizavę bendruomenės įkūrimo 10 metų jubiliejaus šventę, Senjorų dienos iškylą į Šiluvą, šį kartą aktyvistai pakvietė bendruomenės narius dalyvauti ekskursijoje po mūsų šalies sostinę – Vilnių.

Pagrindinis kelionės tikslas buvo aplankyti Lietuvos Respublikos Seimą. Čia ekskursijos dalyvius pasitiko Lietuvos Respublikos Seimo narės Rimos Baškienės padėjėjas Andrius Gaidamavičius. Jis keliautojus lydėjo po Seimo II ir III rūmus, po Plenarinių posėdžių ir Spaudos konferencijų sales, po kitas patalpas, pasakojo apie jų paskirtį, įrangą, technines galimybes. Ypač visus sužavėjo popiežiaus Jono Pauliaus II aula, skirta poilsiui, susikaupimui ir maldai. Spaudos konferencijų salėje įvyko trumpas, tačiau turiningas pokalbis apie šiandienos aktualijas, įstatymų rengimą, seimo narių ir jų padėjėjų darbą. Pokalbyje aktyviai dalyvavo ekskursijos dalyvius kelionėje lydėjęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Raseiniuose Artūras Rauličkis, Seimo narės R. Baškienės padėjėjas Andrius Gaidamavičius, bendruomenės nariai.

Sekantis kelionės objektas – Verkių rūmai. Tai – vienas vertingiausių klasicizmo ansamblių Lietuvoje, pastatytas XVIII amžiuje. Ekskursijos dalyviai išklausė gidės pasakojimą apie rūmų istoriją, gėrėjosi įmantriu rūmų interjeru. Nuo parke įrengtos apžvalgos aikštelės pasigrožėję atsiveriančiu nuostabiu reginiu į Neries vingius ir Vilniaus apylinkes, keliautojai pasuko į miesto širdį – Katedros aikštę. Čia aplankę šv. Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedrą baziliką, vieni ekskursijos dalyviai pasivaikščiojo akmenimis gristomis senamiesčio gatvelėmis, dar alsuojančiomis romantiška praeities dvasia, kiti pabuvojo Valdovų rūmuose. Kai kas spėjo užkopti ir į Gedimino kalno bokšto viršūnę ar pasimėgauti Sereikiškių parko medžių paunksme.

Kelionės metu buvo pravesta ir saugaus eismo pamokėlė, primintos pagrindinės saugaus keliavimo mieste taisyklės, įteikti atšvaitai jų dar neturintiems ekskursantams. Tai projekto „Saugus eismas bendruomenėse“, kuriame dalyvauja ir Lenkelių kaimo bendruomenė, dalis.

Lenkelių kaimo bendruomenės narė Jolanta Gudeikytė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.