Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Laukiamiausia šventė – Šimtadienis (1)

2014-02-26 16:52 | Airinas Jermolajevas

img_3350

Nuo ankstyvo ryto gimnazija alsavo „ligoninės“ gyvenimu: aimanavo ligoniai, driekėsi eilės negaluojančiųjų prie „gydytojų” kabinetų, „slaugės‘‘ teikė įmanomą pagalbą ir rūpinosi negaluojančiais abiturientais. 158 abiturientai buvo perskirti į dvi grupes. Gavę „ligoninės“ talonėlius jie sužinojo, kad vieniems pirmiausia teks apsilankyti „psichoterapijos“ seanse, o kitiems bus tikrinamas jų fizinis pasirengimas, įgytas per 12 metų mokykloje. Vėliau grupės apsikeitė salėmis, tad visi dalyvavo tiek psichoterapijoje, tiek nesudėtingose, bet itin nuotaikingose fizinėse užduotyse. ,,Psichoterapijos‘‘ seansas pradėtas raminančia hipnoze, siekiant teigiamai nuteikti prieš egzaminus, tačiau linksmai ironizuota egzaminų rezultatų įtaka ateičiai. Po šio seanso kiekvienas abiturientas turėjo po smagią „psichoanalitinę‘‘ konsultaciją su vienuoliktokais – psichologais, aiškintasi jų požiūris, kitu kampu pažvelgta į kasdieninius reiškinius, analizuotos psichologinės užduotys. Sporto salėje mokiniai užsiėmė smagiais judriaisiais bendravimo žaidimais. Trečiąją pamoką abiturientai praleido savo klasių auklėtojų pamokose. Žinoma, kaip ir kasmet neapsieita be skambaus bei puošnaus dvyliktokų pasirodymo gatvėse, sudaryta milžiniška šventiškai išpuoštų automobilių kolona.

Vakarinė dalis, kurią jau keletą mėnesių ruošė dvyliktokai, žiūrovams paliko gilų įspūdį. Nuskambėjusi „Hipokrato priesaika“ eskalavo viso vakaro temą, iškart po jos tariamas mokyklos direktoriaus L. Dargevičiaus siluetas „rezidentams‘‘ skyrė tris užduotis: traumatologiniam skyriui – „ištiesinti, kiek įmanoma ir ką tik įmanoma, kuo tiesiau”, chirurginiam skyriui – „juodą žmogų paversti baltu”, psichiatriniam skyriui – „surasti geriausią kelią į šviesą”. Deja, „rezidentams‘‘ sunkiai sekėsi, vis pristigdavo mokyklinių žinių. Traumatologams nepavyko sėkmingai išgydyti ligonių, jie buvo atsipalaidavę, sakėsi dar turį visas šimtą dienų išmokti ir labiau domėjosi dailiomis slaugytojomis, kurioms rezidentai buvo taip pat įdomesni už ligonius. Chirurginis skyrius pasimetė gavę keistą užduotį- juodą žmogų paversti baltu. Po sudėtingos „operacijos“, kurios metu scenoje „plūdo čiurkšlės kraujo“ ir žmogus gaivintas mašininiu akumuliatoriumi, paaiškėjo, kad „rezidentai‘‘ operaciją atliko. Tačiau vietoj baltos pacientui buvo persodinta geltona oda. Ligonis siaubingai išsigando, pakriko protas, todėl skubiai buvo išgabentas į „psichiatrijos skyrių‘‘. „Psichiatrai‘‘, ieškodami geriausio kelio į šviesą, taip pat neaplenkė sunkumų. Po gydymo muzikos terapija, „psichiatrai‘‘ įsivaizdavo pagydę pacientus ir vieninteliai įvykdę savo užduotį. Deja, paaiškėjo, kad „ligoniai‘‘ tik dar labiau paklaiko… Išmušė valanda vienuoliktokų pasirodymui. Trumpame videofilmuke pasibaisėjimo apimtas mokyklos direktorius L. Dargevičius į pagalbą kvietėsi visame pasaulyje gerai žinomą serialo veikėją Daktarą Hausą su savo profesionalių medikų komanda. Vienuoliktokai išmoningai perteikė žymiojo gydytojo ir pagalbininkų roles. Tiesa, net ir tariamai atvykęs gydytojas ne iškart žinojo, ko imtis, ilgai tyrinėjo abiturientų darbo sąlygas ir neigiamos įtakos veiksnius. Pasitaręs su savo komanda Daktaras Hausas nusprendė, kad gijimo procesas vyks savaime ir rezidentai pasikeis, pakeitę savo įpročius. Gijimas buvo pradėtas visų dvyliktokų dorovinga priesaika ateinančioms šimtui dienų ir įteiktas pusatestačiais. Mokyklos direktoriaus siluetas scenoje išreiškė savo patirtą nusivylimą ir viltį, palinkėjo sėkmės. Tuo nuotaikingas spektaklis ir baigėsi. Dvyliktokų pasveikinti atvyko garbūs svečiai iš savivaldybės, sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorius, mokinių tėvų atstovė ir vienos iš klasių auklėtoja.Taip pat renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė ir Seimo narys D. Ulickas bei Seimo nario E. Jonylos padėjėja D. Kaupaitienė.

Vaiva Gudžiūnaitė ,,Žodžio“ redaktorė

Nuotraukos- Mantės Jociūtės

zemaicio_gimnazija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (1)


  1. IP:85.232.128.52

Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.