Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Lakūnų S. Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą 81–jų metinių paminėjimas (0)

2014-07-29 11:38 | Arvydas Nekrošius
Nuotrauka Jonavos rajono Šilų bendruomenės meno vadovės Danutės Kasparavičienės

Nuotrauka Jonavos rajono Šilų bendruomenės meno vadovės Danutės Kasparavičienės

LPD Raseinių rajono „Bočiai“ atstovai, vadovaujami pirmininkės Irenos Rumšienės, kartu su Ramonų kaimo bendruomenės meno kolektyvu, vadovaujamu Vytauto Kasparavičiaus, vyko į Jonavą, kur susitiko su šio rajono senjorais ir Šilų bendruomene. Visi rinkosi ant Šilų seniūnijos Paberžės piliakalnio paminėti S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą 81-ąsias metines.

Renginio organizatorė, kartu ir Šilų bendruomenės meno vadovė Danutė Kasparavičienė, istoriją apie S.Dariaus ir S.Girėno skrydį supynė su dainomis ir eilėmis, todėl visi dalyviai įdėmiai klausėsi vedėjos pasakojimo, kad „Kaune nusileisti turėję S.Darius ir S.Girėnas per Atlantą perskrido 1933-iaisiais metais, tačiau savo tikslo grįžti į Kauną nepasiekė lėktuvui nukritus tuometinėje Vokietijoje, dabartinėje Lenkijoje. Jie nenusileidę nuskrido 6 tūkst. 411 kilometrų. Tai buvo antrasis tuo metu skrydžio be nusileidimo rezultatas pasaulyje. Lietuvių lakūnai taip pat buvo pirmieji, oficialiai skraidinę iš Jungtinių Valstijų į Europą oro paštą. Vieni pirmųjų perskridę Atlanto vandenyną ir taip nutiesę tiltą iš Europos į Ameriką, mūsų lakūnai kartu sujungė ir viso pasaulio lietuvius….“. Renginyje labai gražiai skambėjo Jonavos „Bočių“, Šilų bendruomenės ansamblio dainos apie lakūnus Darių ir Girėną. Lietuviškomis dainomis susirinkusius linksmino mūsų rajono Ramonų kaimo bendruomenės meno kolektyvas. Renginys baigėsi bendra daina „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“ ir gražiu pabendravimu ant Paberžės piliakalnio.

Dalytė Raudonienė, Ramonų bendruomenės pirmininkė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.