Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

LABDAROS RENGINYS „PADĖK PADEDANTIEMS“ ARIOGALOJE (0)

2015-08-11 00:02 | Arvydas Nekrošius

Caritas

Ne taip seniai, spaudoje ir internetiniuose tinklalapiuose, buvo viešinamas straipsnis, kuriame TS-LKD (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų) partijos Raseinių skyriaus jaunimas reiškė didelį susirūpinimą dėl Ariogaloje esančių Carito patalpų. Neteko ilgai laukti, kad TS-LKD (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų) partijos Raseinių skyriaus jaunimas ėmėsi darbo, siekiant padėti Ariogalos Caritui.

Nenutilus kalboms ir gražiems įspūdžiams iš kasmetinės šventės Ariogaloje – Politinių kalinių, tremtinių ir Laisvės kovotojų sąskrydžio „Su Lietuva širdy“ jau po savaitės, rugpjūčio 8 – ąją Ariogaloje startavo labdaros renginys – „Padėk Padedantiems“, kurio tikslas buvo surinkti lėšas Ariogalos Carito patalpų sutvarkymui.

Nuo 10 valandos ryto jauni, veržlūs ir sportiški žmonės pradėjo burtis sužaisti krepšinį ir tinklinį.

Caritas (10)

Caritas

Jaunieji Ariogalos krepšininkai, įsijautę į žaidimą, nė nepajuto, kaip greitai pasibaigė kėlinukų laikas ir su didele nostalgija pradėjo prašyti papildomo laiko. Galime pasidžiaugti, kad jaunimas suinteresuotas savo potencialus atskleisti, įgyvendinant tokias gražias idėjas ir aktyviai bei su dideliu noru parodo, jog jaunų žmonių dar Ariogaloje yra likę ir jie pasiruošę prisidėti prie gimtojo miestelio gražesnės ateities.

 Temperatūros stulpeliui viršinant 30 laipsnių Celcijaus, Dubysos slėnyje įpusėjo tinklinio varžybos. Kepinami saulės, sportininkai visas savo jėgas atidavė ant karšto smėlio su kamuoliu rankose. Atsivėsinimo pertraukėles – kas išgeria vandens, kas įbrenda į Dubysą – ir žaidimas vėl tęsiasi.

Caritas (3)

Caritas (1)

Caritas (8)

Caritas (7)

Galiausiai, visi sportininkai, pavargę, sukaitę, tačiau su pačia geriausia nuotaika, pasibaigus varžyboms, bei vietiniai gyventojai, svečiai, organizatoriai ir visi neabejingi šio renginio idėjai žmonės sugūžėjo į Raseinių r. kultūros centro Ariogalos filialą, kur 15 valandą vyko oficiali renginio „Padėk Padedantiems“ programa – diskusija ir koncertas. Be abejo, kad neliko abejingi šio renginio idėjai ir Ariogaloje gyvenantys tremtiniai ir politiniai kaliniai, kurie visuomet dalyvauja daugelyje organizuojamų renginių Ariogaloje.

Įžanginį žodį tarė šio renginio sumanytojai, Raseinių rajono Tarybos nariai, TS – LKD partiečiai Andrius Bautronis, Sigitas Vaičius, taip pat apie Raseinių Carito veiklą bei padėkos žodį tarė Raseinių skyriaus Carito pirmininkė Vilma Beržinskienė. Išdalintos padėkos sportininkams. Primintas šio renginio tikslas, sumanymo idėja bei žmonės pakviesti aukoti ir prisidėti prie Carito patalpų sutvarkymo.

Caritas (4)

Nuskambėjus visoms kalboms, pradėjo pildytis ant scenos tuščios kėdės – prasidėjo diskusija apie jaunimą, kurioje dalyvavo Lietuvos operos solistas, Seimo narys Vytautas Juozapaitis, Raseinių rajono Tarybos nariai: Sigitas Vaičius, Andrius Bautronis, Matas Skamarakas bei Raseiniaus skyriaus Carito pirmininkė Vilma Beržinskienė. Diskusijoje nuskambėjo patys aktualiausi jaunimui, kuris gyvena mažame miestelyje – tokiame kaip Ariogala, – klausimai.

Kalbant apie jauno žmogaus perspektyvą mažame miestelyje, visi diskusijos dalyviai, papildydami vienas kitą, pritardami vienas kito išsakytoms mintims, pabrėžė, jog labai svarbu organizuotumas ir paties jaunimo noras kažką savo miestelyje pakeisti. Taip, visada atsiras kliūčių, tačiau, jei gimusias idėjas, bus stengiamasi įgyvendinti – kliūtys nebebus problema: „Jeigu apie tai galvos vienas žmogus, idėja nebus įgyvendinta, nes vienas žmogus nieko negali padaryti, tačiau, jei apie tai galvos ne vienas, ne du, o dešimt ir daug daugiau žmonių, tada tie, kurie apie tai negalvoja, liks mažuma ir idėja vieningai ir veikiant kartu bus įgyvendinta.“ – kalbėjo šiuo klausimu Lietuvos operos solistas, Seimo narys Vytautas Juozapaitis, – „Jau vien tai, ką jūs šiandien čia darote įrodo, kad jau kur, bet Ariogaloje jaunam žmogui sudarytos visos sąlygos yra. Viskas priklauso ne nuo valdžios, o nuo tų žmonių, kurie turi širdis, sąžinę ir šiek tiek proto.“

Caritas (9)

Tačiau diskusijos metu buvo akcentuota ne tik šauni Ariogalos jaunimo veiklos pradžia – apsidairęs Seimo narys, Raseinių r. kultūros centro Ariogalos filialo patalpoje nuskambėjo ir toks pastebėjimas: „Šito pastato aš kultūros centru nepavadinčiau ir tai tikrai nėra jūsų, gyventojai, kaltė. Tai yra valdžios kaltė.“ Be visa to, viena iš renginio organizatorių Marta Bielskytė, diskutuojant kitu aktualiu klausimu: „Kodėl, grįžę iš studijų, jauni žmonės nerealizuoja savęs gimtajame krašte?“ išreiškė pastebėjimą, kad maži miestai nesugeba būti patrauklūs jaunam žmogui – apžvelgus Ariogalos situaciją – čia, sugrįžę studentai, kad ir savaitgaliui, neranda sau aktualios veiklos, vietos, kur galėtų susiburti su kitais žmonėmis praleisti savaitgalį. Tai gal dėl to jaunas žmogus ir realizuoja save didmiesčiuose, o ne grįžta į gimtąjį miestą? Kiekvienas žmogus, kad ir kur būdamas, nori turėti vienodas sąlygas – mažas miestelis nesuteikia tokio darbo pasirinkimo, atlyginimo, kokį gali suteikti didelis miestas, kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda – tai atsakymas į klausimą, kodėl jaunas žmogus savo gyvenimą kuriasi ne gimtajame miestelyje, o geresnių gyvenimo sąlygų ieškosi svetur.

Diskusijos metu buvo aptariama ir politinė situacija. Jaunimas ir ne tik, kuo toliau, tuo labiau tampa apatiški politinei veiklai. Kaip argumentus pašnekovai sakė, kad kuo toliau, tuo labiau žmonės nusivilia žmonėmis, kurie patenka į valdžią, yra įsitikinę, kad visada viskas bus tas pats: „Visi tiktais keikiam Lietuvą, valdžią, tačiau valdžia yra tokia pati, kokie esame mes, nes, būtent, mes renkame atstovus į Seimą, rajono tarybą. Tai jeigu nesugebame išsirinkti patikimų ir nenuviliančių asmenų, tai yra ne valdžios, o pačios visuomenės kaltė. Kalta ne Lietuva, kalti patys žmonės, kurie deleguoja vienokį ar kitokį žmogų, nors jais nepasitiki“ – argumentavo diskusijos dalyviai. Andrius Bautronis taip pat pridūrė, kad norint, jog žmonės būtų pilietiški ir aktyviai dalyvautų renkant savo valdžios atstovus, reikia, kad išrinkti asmenys eitų, kalbėtų, padėtų spręsti žmonėms reikšmingas problemas. Nebijotų atvykti į susitikimus su savo rinkėjais nuolatos, o ne vien prieš rinkimus.

Caritas (5)

Na, ir diskusiją užbaigta buvo sutapatinus visą situaciją prie mūsų krašto, buvo aptartas klausimas: „Kaip nevyriausybinėms organizacijoms tapti patrauklesnėmis jaunimui Raseinių rajone?“ Viena iš didžiausių problemų, kad organizacijos, kurios įvardija, kad dirba su jaunimu, dažnai neskiria dėmesio jaunimui – tai lyg „popierinės“ organizacijos, kurios praktiškai jaunimo į savo veiklą neįtraukia. Be abejo, labai didelę įtaką daro ir tai, kad šioms organizacijoms skiriama labai mažai lėšų. Tačiau, Vilma Beržinskienė pabrėžė, kad Carito organizacija visada maloniai priima jaunimą, tad jei tik jis turi idėjų, minčių, nori aktyviai reikštis visuomeniniame gyvenime, padėti išspręsti nepasiturinčių žmonių problemas – jis labai laukiamas.

Išanalizavus visus klausimus, pasisakius visiems žmonėms, kurie turėjo idėjų, minčių, kaip pakeisti mūsų krašto jaunimo padėtį, skatinti jį aktyviau reikštis politiniame gyvenime, išreikšti savo idėjas, kartu spręsti problemas. Visą renginį vainikavo TS-LKD partijos Politinių kalinių ir tremtinių frakcijos nario Vytauto Juozapaičio ir Ariogalos jaunimo grupė „Gal ir nieko“ koncertas.

Renginiui einant į pabaigą visiems buvo smalsu, kiek renginio metu buvo suaukota lėšų Carito patalpų sutvarkymui. Suskambus paskutinėms koncerto dainoms, pinigėliai buvo suskaičiuoti ir paviešinta suma. Visa suma buvo perduota renginio pabaigoje Ariogalos Carito pirmininkei Daliai Petkevičienei. Dėka gerų žmonių dalis pinigų, reikiamų Carito patalpų remontui ir krosnelės nupirkimui jau yra.

Tad visas TS-LKD (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų) partijos Raseinių skyriaus jaunimas tariame nuoširdų Ačiū, visiems prisidėjusiems prie šios gražios idėjos įgyvendinimo. Tik jums padedant, sugebėjime visus lūkesčius paversti realybe.

TS-LKD (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų)
partijos Raseinių skyriaus jaunimas

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.