Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Komisija „Gražinkime savo aplinką“ lanko rajono sodybas (0)

2014-07-25 12:22 | Arvydas Nekrošius

Konkurso – apžiūros „Gražinkime savo aplinką“ komisija, vadovaujama mero pavaduotojos Gitanos Rašimienės, pradėjo seniūnijų pasiūlytų apdovanojimams gražiausių sodybų, daugiabučių, bendruomenių centrų, įmonių, gyvenviečių, viešųjų erdvių lankymą.

Pirmiausiai komisija aplankė Kalnujų bažnyčios griuvėsius, šiandien paverstus patrauklia viešąja erdve, į kurią koncertuoti atvažiuoja netgi tokie kolektyvai kaip „Polifonija“. Seniūnė Regina Čepurovienė sakė, kad šios erdvės sutvarkymas kainavo apie 100 tūkst. eurų. Bet šiandien iš patiems gražu pažiūrėti, ir kitam, yra ką parodyti.

Vidos ir Tomo Dukauskų sodyba Kalnujose pasitiko išpuoselėtais kampeliais, o šeimininkus atstovavusi močiutė prisipažino, kad grožį palaiko vis: ir dukra, ir žentas, ir vaikams tenka.Komisijos vertinimui buvo pristatytas vienas iš dviejų Biliūnų kaimo daugiabučių. Tačiau bendruomenės pirmininkė Vilma Račkauskienė bei kitos daugiabučių moterys pageidavo, kad būtų vertinama jų viešoji erdvė, nes kurio nors namo išskirti esą neįmanoma: „Visi gyventojai bendrai kuria grožį, bendrai prižiūri visas erdves, tad ir vertinti galima tik visus kolektyviai,“- toks bendruomenės pageidavimas.

Girkalnyje komisija aplankė Kybartų kiemą Žemaičių gatvėje. Nustebino: visas kiemas ne tik žieduose paskendęs, bet ir balionais išpuoštas. Sodybos šeimininkas Virginijus patikslino, kad ne prieš komisiją jie taip pasigražino, o dukterį užvakar „ištekino“.

Girkalnio seniūnijos Ražaitėlių kaime komisija užsuko į Jolantos ir Sigito Bakučių kiemą, labai gražų, bet, pasak šeimininkė Jolantos ir jos dukros, dar sklidiną neįgyvendintų idėjų.

Ariogalos seniūnijoje komisija buvo pakviesta Rolando Daugėlos vienkiemį Butkiškės kaime. Jei buvojote Orvydų absurdo sodyboje, tai ir šiame vienkiemyje kažkas panašaus…

Malonu buvo lankytis Plikių kaimo bendruomenėje „Gynėvė“ – gražu, tvarkinga, skoninga…

Ariogalos seniūnijos Algimantų kaime vertinimo komisija turėjo lankyti Audronės Žilienės individualią įmonę, bet pateko į puikiai išpuoselėtą dvarą. Jo šeimininkė Audronė pasitiko net su kauptuku rankose, sakėsi kitam tokių darbų patikėti negalinti.

Itin maloniai nustebino Negirvos kaimo aštuonbučio aplinka. Daiva Žemaitienė, komisiją pasitikusi su savo dukromis Žydrina ir Gelita, sakė, kad visi gyventojai stengiasi, todėl ir gražu.

Pagojo kaimo gyventojų Petravičių kieme buvo daug dalykų, vertusių aikčioti, pačios gamtos grožis – taip pat.

Vertinimui buvo pristatyta Audronės ir Jono sodyba Ariogalos Granito gatvėje, tačiau čia komisijos niekas nelaukė, tad šie maklinėti po svetimas valdas be šeimininkų nesiryžo.

Daug gražaus galima pasakyti apie Ginos ir Jono Maselskių sodybą Daugirdo gatvėje, Ariogaloje.

Reginos ir Edvardo Marijošių sodyboje gražiai sugyvena autoservisas su gyvenamąja zona, vienas kitam ne trukdo, o papildo vienas kitą.

Betygalos seniūnija komisijos vertinimui pateikė Ilgižių gyvenvietę, Ilgižių kaimo viešąją erdvę prie Kirkšnovės upelio, Ilgižių mokyklos- daugiafunkcio centro aplinką.

Ilgižių III kaime komisija grožėjosi Benitos ir Albino Plučių, Berteškių kaime – Nijolė Juškinės sodybom.

Daug šiltų žodžių išsakyta nepailstančiai ir gražių sumanymų kupinai Saugailių kaimo bendruomenei.

Karštą ketvirtadienį komisija pirmiausiai aplankė Nemakščių seniūnijos Trepėnėlių kaime po baltais beržais pasislėpusią Linos ir Svajūno Andrulių sodybą. Kiekviena sodybos detalė apgalvota, viskas į kraštovaizdį „įsipaišę“.

Kad dar nežino kavinės „Nikola“, kurios gražiai tvarkomos erdvės šįkart buvo atiduotos vertinimo komisijos verdiktui.

Trumpas stabtelėjimas Angelės ir Alvido Zubrickių kieme Balčiuose prie pavasario purienos geltonio namelio. Gudriai sugalvota, kaip paslėpti kiemo nepuošiančius elektros stulpus, kaip netgi padangas vietoj gėlių vazonų panaudoti, kad niekas nesuprastų, kas tai per daiktas…

Nemačių bendruomenės namai „Santalka“ didelėmis erdvėmis pasigirti negali, tačiau vis tiek rado kaip užmaskuoti šiukšlių konteinerius, kaip paprastomis kaimo gėlėmis aplinką padaryti patrauklią.

Gera buvo vaikščioti po Nemakščių Dainavos gatvės 1-ojo namo daugiabučio teritoriją. Pats namas jau visai nutriušęs, netgi pavojingai yrančios plytos, o aplinka – miela malonu. Atsikėlė vienas žmogus ir viskas ėmė keistis iš esmės.

Tikriausiai, abejingų nepaliko Aušros ir Eugenijaus Denepių sodyba Sugintų gatvėje Nemakščiuose. Jei taip visi savo aplinkas tvarkytų, grožiu spindėtų visa šalis.

Komisija vertino ir patį Nemakščių miestelį. Turi kuo pasigirti Nemakščiai, tikrai turi.

Viduklės seniūnijoje pirmiausiai pasidžiaugėme gražiai, vyriškai tvarkoma girininkijos aplinka.

Maloniai nustebino Gamyklos gatvės Nr. 1a daugiabutis. Tokiam skaičiui gyventojų susiburti ir visiems drauge puoselėti grožį tikrai negali būti paprasta, tuo labiau, kad sukurtą dar reikia ir išsaugoti.

Daliutės ir Rimo Kašinskų kiemas Viduklės V.Kudirkos gatvėje vėlgi vertas pačių gražiausių žodžių.

Vertinimui buvo pasiūlyta Gylių kaimo bendruomenės aplinka, Simono Stanevičiaus memorialinė sodyba – muziejus Kanopėnuose, pati Paupio gyvenvietė.

Paupio kaime komisija aplankė ir buvusio miškininko Antano Globio sodybą, įsikūrusią ten, kur baigiasi bet koks kelias.

Paliepių seniūnijoje vėl buvojome „Isadoje“. „Vėl“, nes pro taip nuostabiai tvarkomą aplinką tiesiog neįmanoma pravažiuoti. Kiekvienais metais čia vis randama kas nors naujo, gražaus, nematyto.

Užsukome ir į gražiausiojo titulą jau pelniusio Sujainių daugiabučio Kaštonų gatvėje kiemą. Galime patvirtinti, kad toks pripažinimas šio namo aplinkai buvo suteiktas ne veltui.

Sujainiuose pakerėjo ir Marijonos Ivaškevičienės kiemas Tvenkinio gatvėje. Tiesiog nuostabu.

Komisijos vertinimui buvo pateiktas parkas prie Sujainių tvenkinio, tačiau pilną vaizdą pamatyti sunkoka: pakrantes nugulę poilsiautojai, plušama prie automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo.

Diena baigėsi Vilmos ir Rimo Račiūnų ekologiškoje sodyboje Gūrų kaime.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.