Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Kokie reikalavimai nuotraukoms asmens dokumentuose? (0)

2014-05-15 10:46 | Arvydas Nekrošius
Nuotrauka pasui

Norėdami padidinti paveikslėlį paspauskite ant jo

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba (toliau – Migracijos valdyba) primena piliečiams nuotraukų asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančiuose dokumentuose reikalavimus: nuotraukoje turi aiškiai matytis veidas, akys, pečiai, veido išraiška turi būti natūrali, neturi matytis pašalinių daiktų.

Reikalavimai asmens dokumentų nuotraukoms reglamentuoti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2006 m. rugpjūčio 24 d. įsakymu Nr. 1V-340. Pagrindinis reikalavimų tikslas yra padėti identifikuoti asmens dokumento turėtoją. Tai itin svarbu gaminant biometrinius asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus, kuriuose esantis asmens veido skaitmeninis atvaizdas saugomas elektroninėje laikmenoje ir yra naudojamas vizualiniam ir automatizuotam veido atpažinimui naudojant vaizdo atpažinimo įrangą.

Migracijos valdyba pastebi, kad asmens tapatybės kortelėse ir pasuose esantys atvaizdai privalo atitikti Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos reikalavimus kelionės dokumentams ir nusiskundimų dėl Lietuvos Respublikos piliečių naudojamų asmens dokumentų nebūta. „Pernai teko girdėti keleto piliečių priekaištų dėl asmens tapatybės kortelėje esančiu neva nekokybišku atvaizdu, – pastebi Migracijos valdybos Pasų skyriaus viršininkė Edita Prilepskienė. – Atkreipėme dėmesį, kad dažniau savo atvaizdu nepatenkinti vyresnio amžiaus žmonės, kuriems dokumentinė skaitmeninė fotografija yra neįprasta. Tačiau piliečių pastabas aptarėme su Asmens dokumentų išrašymo centro darbuotojais ir, patobulinus atskiras programas, leidžiančias naudojama technika koreguoti atvaizdą, pavyko pagerinti akimi matomą vaizdą. Tačiau piliečiams primename, kad atvaizdas asmens dokumente nėra meninė nuotrauka, žmogaus veide neturi atsispindėti mimikų, jis neturi būti perkrautas dekoratyvia kosmetika ir iškraipytas grimasų, nors kukli, dantis dengianti šypsena, galima.“ Nepasitikintieji migracijos tarnyboje naudojama asmens biometrinių duomenų nuskaitymo įrangos galimybėmis, kartu su prašymu gaminti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą gali pateikti įprastą išvaizdą ir amžių atitinkančią fotoateljė darytą matinę, geriau juodai baltą nuotrauką.

Migracijos valdyba atkreipia dėmesį dar į vieną dalyką – ant asmens dokumento turi būti jo turėtojo parašas. Išimtis taikoma tik dėl fizinės negalios pasirašyti negalintiems žmonėms. Prašymas su iškraipytu asmens parašu ar kitokiomis žymomis nepriimamas.

Vilniaus aps. VPK informacija

policija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.