Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Kelelis tolimas, kelelis artimas (0)

2016-04-27 22:08 | Arvydas Nekrošius

Dažnai su žeme besimaišantis oras trukdo mėgautis bundančios gamtos grožiu ir po nacionalinės aplinkos tvarkymo akcijos „DAROM“ visoje Lietuvoje sutviskusia švara.

Nuo pirmosios, 2008 metų aplinkos tvarkymo akcijos „DAROM“ dalyvaujanti Biliūnų kaimo bendruomenė per keletą metų sutvarkė ir panaikino jos teritorijoje buvusiais problemines erdves. Visus metus prižiūrimoje ir puoselėjamoje Biliūnų gyvenamojoje aplinkoje ši akcija nereikalavo didelių tvarkymosi pastangų. Todėl tą dieną biliūniškiai bandė nušauti du zuikius: susitvarkyti ir sutelkti dėmesį į eismo požiūriu saugios bendruomenės gyvenamosios aplinkos kūrimą bei Biliūnų gyventojų ir visų eismo dalyvių saugumą kelyje. Juolab, kad bendruomenė atlikusi nemažą prevencinį darbą ir pasidžiaugti turi kuo: praeitais metais nė vienas kaimo gyventojas nesukėlė autoįvykio ir netapo nukentėjusiu eismo įvykiuose, laimėta I vieta respublikiniame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, išpildytas senas bendruomenės prašymas – uždėti atitvarai per Šaltuonos upelį Žemaičių plente.

Šių metų projekte „Kelelis tolimas, kelelis artimas“ tęsiame pradėtą darbą. Talkos dalyviams suteikėme saugaus eismo teorinės ir praktinės informacijos bei padėjome formuoti liekamuosius savisaugos kelyje įgūdžius, priminėme Kelių eismo taisyklių keliamus reikalavimus pėstiesiems, dviratininkams, keleiviams, vairuotojams; skatinome vairuotojus ir keleivius nepamiršti prisisegti saugos diržais, naudoti vaikiškas specialias kėdutes, nebūti abejingais neblaiviems eismo dalyviams, patiems neišvažiuoti ir neišeiti į kelią neblaiviems, neleisti to daryti savo artimiesiems, kitiems bendruomenės nariams. Elementaraus žmogiškumo, atsakomybės už save, šeimą, kolegą, kaimyną ir kitus trūkumas, saugaus greičio viršijimas, jaunų vairuotojų patirties stoka, pėsčiųjų ir dviratininkų savisaugos trūkumas, alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimas, neatsakingas kai kurių visuomenės narių požiūris į eismo saugumą dažnai tampa kraupių eismo įvykių priežastimi.

Tegul kiekviena Jūsų diena būna saugi ir šiek tiek geresnė už praėjusią.

Biliūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Vilma Račkauskienė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.