Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Kaimų bendruomenė „Sujainiai“ įgyvendino projektą „Socialinės atskirties mažinimas“ (0)

2019-09-17 10:57 | Gitana Martinavičienė

Kaimų bendruomenė „Sujainiai“ įgyvendino projektą „Socialinės atskirties mažinimas“ pagal Raseinių rajono savivaldybės įgyvendinamą priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Projekto tikslas – mažinti Sujainių kaimo gyventojų, bendruomenės narių socialinę atskirtį. Projekto partneris Raseinių rajono kultūros centras Sujainiuose.

Rugsėjo 7 d. išsiruošėme į vienos dienos išvyką po Rokiškio rajoną. Labai anksti ryte pajudėjome iš Sujainių į Rokiškį. Rokiškio krašto muziejuje (dvare) mus pasitiko Ingrida, Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro turizmo vadybininkė, kuri atvykusius dalyvius padalino į dvi grupes. Pirma grupė darbavosi edukacijoje „Senovė žalvariu prabyla“, kur kiekvienas dalyvis pasigamino papuošalą iš žalvario. Antroji grupė tuo metu dalyvavo edukacijoje „Sūrio kelias“, ragavo sūrį ir susipažino su Rokiškio sūrio gaminių technologijomis bei priemonėmis sūriams gaminti. Vėliau teko susikeisti edukacinėmis programomis. Kiek pabendravę ir pasidalinę patirtais įspūdžiais, kelionę tęsėme po  Rokiškio dvaro didybę, pamatėme jo grožį ir tūnančias paslaptis. O jas radome dvaro rūsyje.

Papietavę kavinėje „Pupelė“ kelionę tęsėme po Rokiškio senamiestį, kur aplankėme Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. Keliaujant link Salų miestelio, išvykstant iš Rokiškio, dėmesys krypo į stovinčių namų langines, kurios atrodė tarsi iš pasakos. Salų amatų dirbtuvėse darbavomės iš peties. Čia vyko edukacija „Molio paslaptys“, kur kiekvienas dalyvis iš molio pasigamino sau patinkantį gaminį.

Išmokome ir pamatėme daug. Aptarę kelionės įspūdžius išvykome link Sujainių. Atrodo ta kelionė tiek visus suartino, o bendra daina kelionės metu neleido liūdėti.

Projekto lėšomis buvo apmokėtos transporto išlaidos. Ateityje kaimų bendruomenė „Sujainiai“ sieks šio projekto tęstinumo. Sieksime efektyviai ir veiksmingai socialiai integruoti į pilietines veiklas skatinančias gyventojų užimtumą, kūrybiškumą, taip mažinant atskirtį tarp socialinės padėties turinčių Sujainių kaimo gyventojų ir bendruomenės narių. Skatinsime šiuos žmones užsiimti aktyvia veikla, dalyvauti visuomeniniame gyvenime, kad nebūtų vien pasyvūs stebėtojai, o pagal jėgas dalyvautų bendruomenės ir savo gerbūvio kūrime.


Rita Visockienė
RRKC Sujainiuose kultūrinių renginių organizatorė,
kaimų bendruomenės „Sujainiai“ pirmininkė

Prano Laurinavičiaus nuotraukos

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.