Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Kad ariogaliečiai jaustųsi saugūs (0)

2014-10-27 11:34 | Arvydas Nekrošius

Spalio 22-ąją Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato viršininkas Kęstutis Užemeckas, bendruomenės pareigūnė Giedrė Deveikienė ir Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjai Audrius Jocius bei Donatas Čėsna susitiko su Ariogalos miesto seniūne Renata Aleksiejiene, Ariogalos seniūnijos seniūnu Juozu Labanausku, seniūnaičiais, saugių kaimynysčių grupių atstovais, gyventojais. Susitikimo dalyviai buvo supažindinti su kriminogenine situacija Raseinių rajone ir Ariogalos mieste bei seniūnijoje. Tarp pareigūnų ir susirinkusiųjų vyko aktyvi diskusija, buvo atsakyta į įvairius abi puses dominančius klausimus, pasidalinta patirtimi, vykdant saugių kaimynysčių veiklą, aptartos efektyvesnio bendradarbiavimo galimybės. Akcentuota, kaip svarbu aktyviai reaguoti į aplinkui vykstančius teisės pažeidimus, nebijoti sudrausminti pažeidėjus, dalyvauti bendruomeniniame gyvenime, dalintis informacija tarp kaimynų, palaikyti glaudžius ryšius su teisėsaugos institucijomis.

Kadangi pastaruoju metu stebima suaktyvėjusi sukčių veikla, policijos pareigūnai susirinkusiuosius informavo apie jų naudojamas schemas ir labiausiai paplitusius būdus pinigams vilioti, pateikė įvairių sukčiavimo pavyzdžių. Patarė būti budriais bei atsargiais ir asmens duomenų, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės slaptažodžių bei kodų, banko kortelių PIN kodų, kitos konfidencialios informacijos niekam neatskleisti. Taip pat akcentavo, kad policijos pareigūnai, banko darbuotojai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ar kitų tarnybų pareigūnai telefonu neprašo pasakyti jokių prisijungimo kodų, netikrina ir „nesurašinėja“ pinigų, davė patarimų, kaip elgtis sulaukus sukčiaus skambučio ar neprašyto svečio namuose.

Renginio metu saugių kaimynysčių atstovams buvo įteikti informaciniai stendai apie teritorijoje veikiančią saugią kaimynystę, padalinta prevencinė medžiaga su informacija, kaip apsisaugoti nuo sukčių artėjant euro įvedimui, apie gyvūnų laikymo taisykles ir atsakomybę už jų pažeidimą, skrajutės su naudingais patarimais vagysčių prevencijai. Taip pat klausytojams priminta apie pasikeitusias kelių eismo taisykles, o kad jie būtų saugūs – padovanotos liemenės su šviesą atspindinčiais elementais ir atšvaitai. Pageidaujantiems apsaugoti savo daiktus nuo ilgapirščių, pareigūnai juos pažymėjo specialiomis žymėjimo priemonėmis.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.