Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Joninių tradicijos Milašaičiuose (0)

2015-06-29 20:32 | Arvydas Nekrošius

Dubysos nariai po plaukimo

Milašaitiškiai nusprendė Jonines šiais metais sutikti labai originaliai. Kaimų bendruomenė „Milašaičių Dubysa“ Janinoms ir Jonams pagerbti organizavo plaukimą baidarėmis Dybysos upe nuo senojo dainų slėnio žemiau Kaulakių gyvenvietės iki Tarosų kaimo. Tarp aktyvios pramogos dalyvių buvo ir vienas tikras Jonas – Jonas Pranskus, kuriam dėmesio netrūko nei plaukiant baidare, nei išlipus į krantą. Šventinio plaukimo dalyviai baidarėmis per 4 valandas nuplaukė apie 20 km. Smagu buvo prisiminti jaunystėje išvaikščiotas Dubysos apylinkes prie Maslauskiškių, Betygalos, Tarosų.

Visi plaukimo dalyviai laukiančių ant upės kranto šūksniais, raginimais ir plojimais buvo sutikti be galo džiaugsmingai ir šiltai. Pirmieji finišą pasiekė broliai Deividas ir Kąstytis Mickai. Nedaug nuo jų atsiliko ir Milašaičių Jono vadovaujama baidarės įgula. Ąžuolo lapų didysis vainikas buvo įteiktas Milašaičių Jonų Jonui – Jonui Pranskui. Vasaros pievų gėlių vainikas buvo uždėtas ir bendruomenės pirmininkui Nerijui Jarilinui už tai, kad sėkmingai jo vedama baidarininkų komanda įveikė Dubysos vingius ir parplaukė į krantą.

Sveikiname Jon_

Plaukimas baidarėmis baigėsi, bet šventė Joninių vidurdienį tik įsisiūbavo. Milašaitiškiai darniai dainavo liaudies dainas, varžėsi linksmose sportinėse rungtyse, šoko ir maloniai bendravo prie gausaus vaišių stalo. Visi linksminosi ir net nepastebėjo, kaip atėjo metas leisti Dubyson nupintus vainikus. Vaidilutės sudainavo dainas „Buvo naktys šv. Jono“ ir „Saulela nusileido…“. Ir trys Joninių vainikėliai lėtai nuplaukė upe tolyn tolyn. Džiugu, kad tautinės tradicijos Milašaičiuose yra neužmirštos ir gyvos…

Zita Visockienė

Kaimų bendruomenės „Milašaičių Dubysa“ tarybos narė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.