Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Jaunųjų šaulių stovykla „Pavasario vėjas“ Ariogaloje ir Betygaloje (0)

2016-03-31 09:15 | Arvydas Nekrošius

sauliai

Taip ilgai lauktas pavasaris, atrodo, jau turėtų matytis ir pro langą, bet pavasariniai orai dar nedžiugina Lietuvos gyventojų. Tačiau jau tradicija tapusi stovykla „Pavasario vėjas“, kurią jau ne pirmus metus organizuoja Ariogalos 13 kuopos vadas Andrius Bautronis, suteikė puikių akimirkų, sušildė kiekvieno širdį šypsenomis.

Kovo 18 – 20 dienomis į Ariogalos gimnaziją sugužėjo daugiau nei 80 jaunųjų šaulių iš įvairių Raseinių ir Jurbarko rajono kampelių: Betygalos jaunieji šauliai su vadove R. Adomaitiene, Girkalnio – su vadovu R. Višinsku, Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos – su Evaldu Gudžiūnu, Nemakščių gimnazijos ir Gylių daugiafunkcio centro – su vadovu E. Vyšniausku, Ariogalos gimnazijos bei Juodaičių pagrindinės mokyklos šauliai, kuriems vadovauja A. Bautronis, šios ir kitų daugelio stovyklų organizatorius.

Prasidėjusias pavasario atostogas šie jauni žmonės – jaunieji šauliai pasirinko praleisti ne tik smagiai, bet ir produktyviai. Stovyklą, kaip įprastai, atidarėme pakėlę vėliavą ir sugiedoję Lietuvos Respublikos himną. 17 valandą Ariogalos šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje mišias už Lietuvos jaunimą, šaulius, Tėvynės laisvę aukojo klebonas Gintautas Jankauskas. Po šv. Mišių jaunųjų šaulių lūpose nuskambėjo priesaikos žodžiai. Sveikinimo žodį tarė ir Kauno Vytauto Didžiojo 2–osios rinktinės vadas Žydrūnas Šadauskis.

Po vakarienės vėl visi susirinko į Ariogalos gimnaziją, kur laukė įvairūs užsiėmimai, paskaitos. Instruktoriai vedė įvairias paskaitas, iš kurių buvo ir apie valdymo signalus. Pratybose yra svarbu turimą informaciją kolegai perduoti ne tik balsu, bet ir gestais.

Šeštadienį nuo pat labo ryto visi stovyklos dalyviai ruošėsi žygiui į Betygalą. Pasiėmę į rankas žemėlapį, jaunieji šauliai iš Ariogalos gimnazijos pajudėjo į Betygalą. Išvaikščioti buvo visi takeliai, kadangi gavę skirtingus maršrutus, šauliai į Betygalą atėjo iš įvairių pusių. Visiems sugįžus iš žygio, Betygalos Maironio gimnazijoje užvirė jaunatviškas klegesys: kas dalinosi įspūdžiais iš orientacinio žygio, kas bendravo su seniai matytais draugais, dalinosi patirtimi, o kas tiesiog ilsėjosi, išvarginti kelionės. Toliau jaunųjų šaulių laukė šviečiamoji veikla – vyko paskaitos bei šaudymo pratybos. Diena pralėkė labai greitai ir produktyviai. Vakaras užklupo labai netikėtai, o miegas po tokios įtemptos dienos sukaustė ne vieną jaunąjį šaulį.

Paskutinę stovyklos „Pavasario vėjas“ dieną jaunųjų šaulių laukė paskaitos, šaudymo pratybos. Šios trys dienos suteikė galimybę save išbandyti visose veiklose. Stovykla suteikė pačių nuostabiausių įspūdžių – neišblėso šypsena, nuoširdus juokas, gera nuotaika, draugiškumas, kartu drausmė, supratimas. Prisiminimai apie šią stovyklą dar ilgai kirbės kiekvieno širdyje.

Ariogalos šaulė Algimantė Ambrulaitytė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.