Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Išsimaudęs melioracijos grioviuose „naminukės“ puoselėtojas prigulė ant areštinės gulto (0)

2016-04-27 09:42 | Arvydas Nekrošius

bravoras

Siekdamas išvengti atsakomybės, nusikalstama veika įtariamas 47 metų Raseinių rajono gyventojas, net kelis kartus sprukęs nuo policijos pareigūnų, akistatos su įstatymu neišvengė – išsimaudęs melioracijos grioviuose jis pareigūnų buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, jam pareikšti įtarimai dėl neteisėto stiprių namų gamybos alkoholinių gėrimų gaminimo, turint tikslą juos platinti, teismas mėnesiui sankcionavo jo suėmimą.

Penkis kartus už įvairius nusikaltimus teistas vyras pareigūnų akiratyje dėl nelegalaus naminės degtinės gaminimo verslo buvo atsidūręs jau prieš keletą metų. 2013 m. spalio 22-ąją jis su draugužiu buvo sulaikytas Raseinių rajone, Šilininkų kaime, esančiame miške gaminantys naminę degtinę. Tada pareigūnai paėmė aparatą „naminukei“ varyti ir apie 200 litrų jau pagaminto šio produkto. Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, teismas jam skyrė 12 740 Lt baudą.

Šių metų pradžioje informacija apie šį nenurimstantį naminės degtinės puoselėtoją Raseinių rajone pasiekė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnus. Dėl namų gamybos alkoholinių gėrimų gaminimo dideliais kiekiais,turint tikslą juos realizuoti, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir balandžio 11 d. surengta raseiniškio sulaikymo operacija.

Šiaulių pareigūnai nuvyko į Raseinių rajone, Šiluvos seniūnijoje, esančius Rainiškių kaimo miškus ir jų glūdumoje surado bravorą, kuriame triūsė tas pats 47 metų Raseinių rajono gyventojas. Pamatęs pareigūnus, jis įšoko į pagamintos produkcijos jau pakrautą rusų gamybos krovininį UAZ-3303 be valstybinių numerių ir spruko tik jo paties miške išvažinėtomis vėžėmis, nes jokio kelio, net miško keliuko, aplink nebuvo. Keturiais ratais varoma automašina lengvai dideliu greičiu laviravo giliomis miško vėžėmis kalnais ir pakalnėmis, tad vytis jį lengvuoju policijos transportu galimybių tiesiog nebuvo. Į pareigūnų gestus stoti bėglys nereagavo, jo nesustabdė ir kriminalistų paleisti šūviai. Taip drastiškai važiuodamas, jis pakely pametė dvi talpas su keliomis dešimtimis skysčio, turinčio naminės degtinės kvapą Nors vyras ir paspruko, tačiau po kelių valandų paieškų jo transporto priemonė buvo rasta paslėpta miško brūzgynuose. Na, o bravore buvo rastas ne tik aparatas naminei degtinei gaminti, bet ir kelios tonos raugo. Kriminalistai, apžiūrėdami UAZ-ą ir naminės degtinės gaminimo vietą, surinko įkalčius, bylojančius apie 47-mečio sąsajas su šia nusikalstama veika ir paskelbė jo paiešką.

Policijos patruliai jo vairuojamą „Audi A3“ Raseinių rajono keliuose pastebėjo ir stabdė balandžio 12 bei 13 dienomis. Tačiau ieškomasis, matyt, nutaręs, kad paklusti policijos pareigūnų reikalavimui yra nesuderinamas su jo vidiniais įsitikinimais, jiems nestojo.

Balandžio 21-osios pavakary į Raseinių rajoną išsiruošė Šiaulių AVPK Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos Paieškos skyriaus kriminalistai. Jiems talkino Raseinių policijos komisariato patruliai. Ieškomas vyras buvo pastebėtas Ginčaičių kaime, moters vairuojamame automobilyje. Patrulių reikalavimui sustoti, vairuotoja pakluso. Iš sustojusio automobilio spyruokle iššokęs pareigūnams gerai pažįstamas vyras spruko į laukus. Jam kelią pastojo platus, vandens pilnas melioracijos griovys. Bėglys paniro į jį, matyt, tikėdamasis, kad pareigūnai šalto vandens išsigąs. Tačiau pareigūnai, net nedvejodami, taip pat sušoko į griovį, kirto jį ir, alsuodami į pakaušį, nusivijo raseiniškį. Patekęs į pareigūnų apsuptį, bėglys dar ne vieną kartą išsimaudė šaltame vandens griovyje ir sustojo, tik išgirdęs šūvį iš policijos pareigūno tarnybinio ginklo.

Raseiniškiui buvo uždėti antrankiai ir jis atvežtas į Šiaulių apskrities policijos areštinę. Jam ne tik pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto stiprių namų gamybos alkoholinių gėrimų gaminimo, turint tikslą juos realizuoti, bet dar pradėtos ir keturios administracinės bylos – trys už tai, kad nepakluso policijos pareigūnų teisėtam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, viena – kad nevykdė teisėto policijos pareigūnų nurodymo sustoti.

info_policija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.