Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

ES PARAMA POILSIAVIETĖS LYDUVĖNUOSE ĮRENGIMUI (0)

2014-04-06 09:03 | Airinas Jermolajevas

lyduvenaiLyduvėnai – miestelis, įsikūręs prie Maironio apdainuotos Dubysos. Lyduvėnų pavadinimas kildinamas iš žodžių „liūdžiu viena“, siejasi su kryžiuočių puldinėjimais. Istoriniuose šaltiniuose 1499 m. minimas Lyduvėnų dvaras. Žinoma, kad 1558 m. Žygimantas Augustas Lyduvėnams suteikė privilegiją prie dvaro kurti miestelį, rengti turgus, laikyti karčiamas. XVII a. – XVIII a. miestelis išsiplėtė. 1613 m. Lyduvėnai pažymėti Olandijoje išleistame žemėlapyje. Lyduvėnų kraštovaizdžio draustinyje esančiam miesteliui išskirtinumo suteikia geležinkelio tiltas per Dubysą. Tai aukščiausias ir ilgiausias tiltas Lietuvoje, kuris 2008 m. paskelbtas Kultūros paminklu. Miestelis turtingas savo istorija ir itin mėgiamas vandens turistų. Turizmo sezono metu Lyduvėnai atgyja. Čia dažnai aktyvaus poilsio mėgėjai pradeda ar baigia kelionę Dubysos upe.

   Dubysos regioninio parko direkcija vykdydama parko kraštovaizdžio kompleksų ir objektų (vertybių), biologinės įvairovės apsaugą, organizuodama nuolatinę jų priežiūrą ir tvarkymą bei skatindama pažintinį turizmą bei racionalų gamtos išteklių panaudojimą, poilsiavietės Lyduvėnuose įrengimui 2013 m. pabaigoje Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ kvietimu teikė paraišką paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ (LEADER metodu) gauti. 2014 m. vasario mėnesį pasirašyta Vietos projekto vykdymo sutartis, pagal kurią Dubysos regioninio parko direkcija Lyduvėnuose įrengs poilsiavietę su minimalia rekreacine infrastuktūra vietiniams gyventojams, atvykstantiems poilsiautojams bei vandens turistams. Projekto metu tikimasi padidinti Lyduvėnų miestelio gyvenamosios aplinkos patrauklumą, sudarant patrauklias sąlygas poilsiui, bei skatinti kaimo vietovės lankomumą.

Tai jau antrasis įgyvendinamas projektas bendradarbiaujant su Raseinių rajono vietos veiklos grupe „Raseinių krašto bendrija“. 2012 m. buvo sėkmingai įgyvendintas vietos projektas, kurio metu įrengta poilsiavietė prie Luknės tvenkinio Riogliškių kaime (Betygalos seniūnijoje Raseinių rajone). Pastaraisiais metais poilsiavietė tapo gausiai lankoma ne tik vietinių gyventojų, raseiniškių, bet ir atvykstančiųjų iš gretimų ar tolimesnių rajonų. Poilsiavietėje įrengtos laužavietės, pastatytos pavėsinės, lauko baldai, lauko tualetas, takas su atitvaru.

Šiais metais Dubysos regioninio parko direkcija tapo Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ nare. Būdama nare, direkcija ir toliau aktyviai prisidės prie parko teritorijoje esančių kaimo vietovių socialinės gerovės kėlimo, gyvenamosios aplinkos kaimo vietovėse gerinimo, vietinių gyventojų iniciatyvų skatinimo gamtos apsaugos, švietimo, verslumo ir kitose srityse.

Zenklaidubysa

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.