Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Energetikos sektoriaus įmonių pertvarka – iki metų pabaigos (0)

2018-01-14 15:07 | krastietis.lt

Šiandien Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos parengtam valstybės įmonių, tarp jų – ir energetikos sektoriaus pertvarkos planui. Siekiant optimizuoti įstaigų veiklą ir efektyviau naudoti valstybės lėšas, vietoj dviejų energetikos sektoriaus įmonių bus įsteigtas kompetencijų ir duomenų centras – Lietuvos energetikos agentūra.

Naujoji agentūra bus įsteigta konsoliduojant dabar veikiančių valstybės įmonių Energetikos agentūros ir Lietuvos naftos produktų agentūros atliekamas funkcijas. Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūra (RATA) po pertvarkos bus prijungta prie valstybės įmonės (VĮ) Ignalinos atominė elektrinės. Planuojama, kad abu veiksmai bus įgyvendinti iki 2018 metų pabaigos.

„Mūsų ilgalaikė vizija – sukurti lanksčią, efektyvią ir greitai prie besikeičiančios aplinkos prisitaikančią įstaigą. Pirma, ji prižiūrės, kaip atnaujinus Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją yra įgyvendinama energetikos politika. Antra, ši institucija užtikrins, kad valstybė tinkamai pasiruoštų energetikos skaitmenizavimo erai ir taps didžiuoju energetikos duomenų analitiku. Trečia, agentūra rūpinsis, kad būtų kuriamos kiekvienam energijos vartotojui draugiškos ir patogios paslaugų platformos, kurios bus reikalingos pereinant prie mažosios individualios energetikos, išmaniųjų paslaugų, taupaus energijos vartojimo“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Naujoji agentūra steigiama įvertinus gerąją patirtį tokių užsienio šalių, kaip Airija, Švedija, Danija, Suomija. Ten yra įkurti kompetencijų centrai, kurie koordinuoja energetikos sektorių ir atlieka jo analizę. Kartu ši pertvarka užtikrins efektyvesnę ir kokybiškesnę įstaigų veiklą.

Apjungus bendrąsias ir konsolidavus specialiąsias funkcijas vienoje įstaigoje, bus racionaliau naudojamos valstybės biudžeto lėšos. Siūlomais pokyčiais bus įgyvendintos ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijos dėl efektyvesnio ir skaidresnio valstybės įmonių veikimo bei didesnės atskaitomybės.

 

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.