Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Eismo saugumas bendruomenėse (0)

2016-10-07 08:31 | Arvydas Nekrošius

Vis dažniau ir įkyriau prakiūrantys dangaus švininiai debesys, sparčiai trumpėjančios dienos kasdien blogina eismo dalyvių keliavimo sąlygas. Ypač liūdna avaringumo situacija Raseinių rajone. Nuo metų pradžios iki dabar nusineštos jau 7 žmonių gyvybės.

Biliūnų kaimo bendruomenė, penktus metus dalyvaudama konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, įvairiomis prevencinėmis priemonėmis siekia, kad nė vienas vietos ir aplinkinių kaimų gyventojas nepatektų ir pats nesukeltų eismo įvykio. Spalio 5 dieną kartu su Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnais buvo suorganizuotas saugaus eismo reidas po Girkalnio seniūniją. Siautėjantis uraganinis vėjas sąlygojo eismo dalyvių stoką – pėstieji, dviratininkai ir daugelis automobilių vairuotojų nebūtinas keliones atidėjo geresnėms oro sąlygoms. Todėl reido sumanytojai – bendruomenės pirmininkė V. Račkauskienė, Saugios kaimynystės grupės vadovas P. Kriaučiūnas, Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai G. Deveikienė ir D. Jonatis bendruomenės narius, ypač gyvenančius atokiau nuo gyvenviečių, vienkiemiuose, aplankė jų namuose. Buvo kalbama apie vairuotojų ir pėsčiųjų pareigas, kiekvieno eismo dalyvio atsakomybę už save ir kitus, kaip naudoti ir tvirtinti atšvaitą, kad jis būtų matomas iš visų pusių, kaip elgtis tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui, kaip saugiai pereiti kelią išlipus iš autobuso. Reido metu buvo dalinami atšvaitai, lankstinukai apie vairuotojų ir pėsčiųjų pareigas. Pareigūnai domėjosi ar Biliūnų krašto žmonės jaučiasi saugūs, ar žino kokiu numeriu išsikviesti skubią pagalbą, prisikviesti kaimynus. Dalindami naudingų patarimų atmintines, patarė kaip apsisaugoti nuo vagysčių ir sukčių, informavo, kad pasikeitusi policijos komisariato darbo struktūra leidžia pareigūnams būti arčiau žmonių ir greičiau padėti pagalbos prašantiems.

Saugios kaimynystės grupės vadovas P. Kriaučiūnas kartu su aplankytais žmonėmis džiaugėsi policijos pareigūnų parodytu nuoširdžiu rūpesčiu bei dėmesiu, biliūniškių vieningumu, neformaliai veikiančia saugia kaimynyste. Biliūnai dažnai lankomi, tačiau turistai net neįtaria, kad vietinių gyventojų jie visada lieka pastebėti. Apie įtartinus, nepažįstamus asmenis ir automobilius informuoja vieni kitus, ypač atokiau gyvenančius.

Linkėdami saugių kelionių primename, kad esate saugūs tik tuomet, kai sau ir kitiems esate atidūs!

Biliūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Vilma Račkauskienė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.