Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Edmundo Ganusausko susitikimas su kraštiečiais (1)

2014-05-15 10:38 | Arvydas Nekrošius

svecio_pasakojimas

Kraštietis, buvęs lakūnas, žurnalistas, rašytojas Edmundas Ganusauskas daug metų gyvena Vilniuje, tačiau nepamiršo gimtinės. Keletą kartų per metus jis vis grįžta į Spandotų kaimą, sodybą prie Dubysos. Aplanko gimtuosius namus, Šiluvą, kur ilsisi palaidoti tėvai, giminės susitikimus prie Dubysos, kuriuos ypatingai vertina ir laukia.

Nepamiršta Edmundas ir Kaulakių bibliotekos. Dovanoja jai savo parašytas ir išleistas knygas. O jų išleista nemažai. Praėjusiais metais pasirodė jau dvyliktoji knyga. Didesnė dalis knygų parašyta aviacine tema. Gal todėl, kad potraukį aviacijai jautė nuo mažų dienų. Šeimos gyvenimas buvo nelengvas, anksti neteko mamos ir, tik padedant giminėms, pavyko mokytis ir įgyvendinti savo svajonę skraidyti.

kaulakiskiai lauke atvystancio edmundo

1965 m. baigė Kirsanovo (Tambovo sritis) aviacijos mokyklą, kurioje įgijo aviacijos techniko specialybę. Kurį laiką dirbo Kauno oro uoste. Vėliau, paskatintas paskyrimu vėl mokytis, baigė kvalifikacijos kėlimo kursus Kirovogrado (Ukraina) aviacijos mokykloje, įgydamas bortmechaniko specialybę. Dirbdamas bortmechaniku, penkiolika metų skraidė įvairiais keleiviniais lėktuvais po visą buvusią Tarybų Sąjungą. O laisvą laiką leido skraidydamas sportiniais lėktuvais Vilniaus sklandymo klube ir Vilniaus S.Dariaus ir St. Girėno aeroklube.

Antroji Edmundo profesija – žurnalistika. Ją įgijo baigęs Vilniaus universitetą. Penkiolika metų dirbo korespondentu laikraštyje „Komjaunimo tiesa“, vėliau pervardintame į „Lietuvos rytą“.

Išrinkus Rolandą Paksą prezidentu, Edmundas dirbo prezidento patarėju ryšiams su visuomene.

Žurnalistinį darbą Edmundas dirba iki šiol. Jis yra VĮ „Oro navigacija“ atstovas spaudai.

Nuoširdžiame, šiltame susitikime Edmundas prisiminė savo gyvenimo kelią, apžvelgė išleistas knygas, pristatė naujausią iš jų – „Išėjęs į žygį“, kurią išleido praėjusiais metais. Ši knyga – monografija, skirta sovietų lagerių kaliniui, Kovo 11–osios akto signatarui, 49 ekspedicijas surengusiam keliautojui, 16 knygų autoriui Gediminui Ilgūnui atminti. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis bei dokumentų faksimilėmis.

Edmundą Ganusauską ir Gediminą Ilgūną suvedė bendras darbas LRT Taryboje. Gediminas Ilgūnas 2008 – 2010 m. vadovavo LRT tarybai, o Edmundas yra šios Tarybos narys, einantis pareigas iki šiol.

Juos suartino ir bendras žygis automobiliais aplink Vytauto Lietuvą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paribiu 2009 m. Žygis buvo skirtas Lietuvos tūkstantmečiui. G.Ilgūnas buvo šio žygio sumanytojas ir, kaip sako Edmundas, „variklis“. Tuomet per 21 dieną automobiliais nuvažiuota 5537 km. per Latviją, Rusiją, Ukrainą, Lenkiją. Edmundas bibliotekai padovanojo išleistą šio žygio aprašymą.

e.ganusauskas prie savo kurybos knygu

Autorius pristatė dar vieną, naujausią knygą: „Vanduo – tai gyvybė: Vidmanto Urbono žygis pasaulio ežerais“, išleistą šiais metais. (Leidinio sudarytojas ir tekstų autorius Edmundas Ganusauskas.) Knyga – fotografijų albumas – tai Vidmanto Urbono plaukimų per didžiausius visų žemynų gėlavandenius ežerus atspindžiai. Šiuo žygiu V.Urbonas norėjo priminti visų žemynų žmonėms kaip svarbu tausoti ir branginti gėlą vandenį. Savo drastiškus plaukimus jis skyrė ir didžiosioms Lietuvos istorijos datoms paminėti. Autoriui teko dalyvauti V.Urbono plaukimuose.

Naujausią savo knygą Edmundas padovanojo Kaulakių bibliotekai, o Pagojukų seniūnijos seniūnas Antanas Valantinas svečiui padovanojo knygą „Raseinių kraštas“.

Nuoširdaus bendravimo laikas greitai ištirpo. Atsisveikinome iki naujų susitikimų. Tikiu, kad Edmundas – visada artimas, savas ir laukiamas – dar ne kartą aplankys kaulakiškius, pradžiugins naujomis knygomis.

Zita Gedminienė
Kaulakių bibliotekos vyr. bibliotekininkė

biblioteka

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (1)


  1. IP:77.90.99.63

Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.