Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Dubysos regioninio parko direkcijos specialistai lankys parko gyventojus (0)

2014-05-19 13:41 | Arvydas Nekrošius

sodyba

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, atsižvelgdama į tai, kad saugomose teritorijose aplinkos apsaugos kontrolę vykdo bent keletas institucijų, kurių kompetencija nėra aiškiai atskirta, priėmė sprendimą saugomose teritorijose pradėti diegti, prevencija pagrįstus reindžeriško darbo principus. Reiktų pažymėti tai, kad saugomų teritorijų direkcijos įsteigtos ne kaip inspekcinės institucijos. Mūsų misija – išsaugoti kraštovaizdžio, biologinę įvairovę bei kultūros paveldo vertybes, organizuoti gamtos ir kultūros vertybių apsaugą, jas tvarkyti, organizuoti pažintinį turizmą ir poilsiavimą tam skirtose teritorijose, vykdyti bei organizuoti taikomuosius tyrimus bei stebėseną, vykdyti švietėjišką ir kultūrinę veiklą ir pan. Kontrolė yra tik papildoma galimybė užtikrinti apsaugą, bet ne pagrindinė veikla.

2012 metų rudenį buvo patvirtintos Saugomų teritorijų direkcijų vykdomos priežiūros, pagrįstos prevencija (reindžerystės), gairės. Šios gairės numato, kad reindžerystė – saugomos teritorijos direkcijos veikla, kuria siekiama šviesti vietos gyventojus, saugomos teritorijos lankytojus ir kitus suinteresuotus asmenis, ugdyti jų ekologinį sąmoningumą, mažinti biurokratizmą, didinti informacijos apie veiklos galimybes ir veiklos apribojimus prieinamumą, užtikrinti teritorijos priežiūrą ir apsaugą, prioritetą teikiant prevencinių priemonių taikymui, pagalbos kontrolę vykdančioms institucijoms teikimui.

2013 m. visos Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos perėjo prie naujojo prevencinės veiklos modelio.

Šiais metais Dubysos regioninio parko direkcijos specialistai lankys parko gyventojus. Apsilankymo tikslas – padėti vietos gyventojams laikytis saugomose teritorijose taikomų specialiųjų teisės aktų reikalavimų, ugdyti vietos gyventojų vertybinį parko tikslų supratimą, aplinkosaugines nuostatas, informacinę kultūrą aplinkosaugos srityje, užtikrinti informacijos apie saugomą teritoriją prieinamumą, įtraukti vietos gyventojus į parko tikslų įgyvendinimo veiklą. Apsilankymo metu saugomos teritorijos specialistai gyventojus konsultuos direkcijos kompetencijos klausimais: aplinkosaugos, miško kirtimo, statybų, žemės dirbimo, vandens apsaugos ir kt. Patars, kaip tvarkyti atliekas nepažeidžiant gamtosauginių reikalavimų, kur kreiptis planuojant atlikti žemės kasimo darbus, norint pradėti statybos darbus ar gauti išmokas už taikomus veiklos apribojimus. Taip pat bus organizuojami susitikimai su kaimų bendruomenėmis. Susitikimų metu bus dalinamos parko specialistų parengtos atmintinės, gyventojai turės galimybę detaliau susipažinti su apribojimais bei reikalavimais, taikomais vykdomai veiklai ir apsaugos režimui parko teritorijoje.

dubysa

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.