Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Didžiuliai šventė rudenį (0)

2014-10-16 13:47 | Arvydas Nekrošius

Į labai gražią ir išradingą šventę sukvietė Didžiulių kaimo žmonės savo gyventojus ir svečius. Kai didieji laukų darbai nudirbti, kai saulė dar savo šypsenos nešykšti, kai dar nesinori lįsti į šiltą kampą, yra pats tinkamiausias metas švęsti, metų derlių skaičiuoti ir motinai Gamtai už dovanas padėkoti. Didžiulių šventėje tuo rūpinosi deivės Gabija (Jurgita Jankauskienė) ir Žemyna (Diana Kaupaitiene), žemai nusilenkdamos ir tiems, kurie pavasarį kažką pasėjo, pasodino, per vasarą gležną daigelį augino, o šiandiena gali džiaugtis užaugintu derliumi, šventėje virtusiu puikiais eksponatais ir skaniais patiekalais ant šventinio rudeninio stalo. Dėkojo ir tiems, kurie kaip ir daigelius širdyse sėjo viltį, kad čia rasis puikūs bendruomenės namai, kad kaimelis turės lygias gatves. Ir ta viltis subrandino derlių – pastatai ši namų aplinka įgavo naują įvaizdį. „Kartu su visais džiaugiamės, jog išsipildė mūsų visų sena, sena svajonė… turėti namus, kuriuose gyvendami niekam netrukdytume, niekam po akimis nesimaišytume, kuriuose būtume tikri ir vieninteliai šeimininkai. Ilgai teko klaidžioti po Didžiulius, ieškant vietos, kur galėtume prisiglausti. Blaškėmės, nuo mūrų salės iki bendruomenės namų mokykloje ir šio pirties pastato. Pagaliau mes, kaip pasiklydusios avelės, radome savo laimę ir savo namus.“

Kaip padėkos ženklą už tai deivė Gabija įteikė po žvakelę, nes Gyvenimas, sakė ji, – tai tarsi deganti žvakė… Tik namuose uždegus žvakę, į širdį parvedi likimą ir pasakai, ko niekada nesakęs ir padėkoji iš visos širdies už skalsią duoną, už ištvermę išlikti kelyje, už skaisčiai žydinčią laukų aguoną Ir už draugystę jos netektyje. Deivė Žemyna irgi turėjo ką įteikti – po duonos kepalėlį, nes į jį, sakė ji, telpa viskas: Meilė Tėvynei, gyvenimo pradžia, tikėjimas, darbštumas, laimė ir ąžuolų lietuviška galia.

Deivės stengėsi nepamiršti nė vieno, kuris jų kaimo gyvenimą daro gražesnį. O kai pradėjo vardinti… tai rodėsi ir galo nebus, nes kiekvienas žmogus it ta skruzdynė vis ką nors nešė: Vidas Gabrilavičius sceną statė ir kambariuką dažė, Evalas Gruzdžiūnas vandentiekius tvarkė ir UAB „Raseinių vandenims“ vadovaujamiems Vaclovo Simonavičiaus ne tik prie darbų talkino, bet ir prie aplinkos grožio kūrimo. Vaida Stošienė gėlių darželiais rūpinosi aplinką kūrė, akmenukus, molčių gražiai dėliojo. Albina Švedienė, Lina Matukaitienė, Danutė Babonienė, Eugenijus Kaupas eglutes sodino ir šiaip prie visų darbų juos sutikti buvo galima. Taip pat ir Vaidas Jankauskas, Gražvydas Kaupaitis, Antanas Šilaitis daug jų ir visi vienas už kitą geresni.

Kai tokia šventė, tai ir svečių netrūko: rajono meras Algimantas Mielinis ir jo pavaduotoja Gitana Rašimienė, Seimo nariai Edmundas Jonyla su padėjėjom Genovaite Mosteikiene iš Steponkaimio ir Zita Vazgiene (Dar viena jo padėjėja Diana Kaupaitienė į Žemyną buvo persikūnijusi) ir Gintautas Mikolaitis su savo padėjėju Linu Bielskiu, rajono tarybos narys Romaldas Zabiela. Atvyko Raseinių kultūros centro šokių mokytoja Aušra Jukilaitienė, UAB „HELANAS“ direktorius Ramūnas Gailius, Jūratės Krištopaitienės ind. įm. buhalterė Lina Šalvaitienė, ind. įm.“ Saturnas“ savininkai Danutė ir Gedvidas Digriai. Kaip šiais laikais suorganizuosi šventę be rėmėjų… Dėkojame ir Vytui Zaksai už projektą reklaminiams stendams, ir Raseinių kultūros centro šokių mokytoja Aušra Jukilaitienė už šokių pamokas… popietės muzikantams Kęstučiui ir Modestui Kliknams, Jurgitai ir Vaidui Jankauskams, Dianai ir Gražvydui Kaupaičiams, Jūratei ir Antanui Šilaičiams, Vytautui ir Militai Bisikirskams, Loretai ir Adolfui Andrikiams – visiems saviems ačiū už gražią šventę.

Nuoširdus ačiū mūsų Didžiulių kaimo globėjams LSDP Raseinių skyriaus bičiuliams, pirmininkui Antanui Kilčauskui, kurio dėka aplink bendruomenės namus sužaliuos net 150 eglučių ir keletas kalnapušių. Seimo nariams Edmundui Jonylai ir Gintautui Mikolaičiui, tarybos nariui, Raseinių statyba valdybos pirmininkui Juliui Daugialai. Dėkojame Ariogalos gelžbetonio konstrukcijos direktoriui Alfredui Masaičiui, kurio dėka gavome žvyro, privežėme žemių ir išlyginome aplinką. UAB „Izora“ direktoriui Edmundui Čėsnai už paramą ir supratingumą. Nikolajui Majevskiui, kurio pagamintas žvakeles geradariams dosniai dalino Gabija. Vidmantui Vasiliauskui už padovanotas vonios spinteles, RSB direktoriui Jonui Zieringiui už padovanotą lauko tualetą. Ačiū tariame tarybos nariams Romualdui Zubielai ir Valdemarui Jacikui. Verslinininkams Danutei ir Gedvidui Digriams.

Rudeniškoje šventėje netrūko šokių, dainų ir linksmybių, visus vietinius gyventojus ir svečius nustebino Didžiulių kaimo bendruomenės moterų šokis „Rugsėjis baigiasi“ ir Didžiulių kaimo kapela vadovaujama Didžiulių kultūros namų meno vadovo Jucio Vytauto.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, jog turime tiek draugų

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.