Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

DAILĖS STUDIJOS MOKINĖ AISTĖ – „SIDABRO VAINIKĖLIO“ DIPLOMANTĖ (0)

2015-04-27 13:49 | Arvydas Nekrošius

Lietuvos liaudies kultūros centras, siekdamas išsaugoti gyvybingas etninės kultūros tradicijas, jau trečius metus organizuoja respublikinį moksleivių liaudies dailės konkursą „Sidabro vainikėlis“. Jis sumanytas tam, kad vaikai ir jaunuoliai galėtų plačiau parodyti savo darbus, sukurtus liaudies meno ir dailiųjų amatų įtakoje.

Konkursas leidžia apžvelgti ir palyginti viso Lietuvos moksleiviško amžiaus jaunimo kūrybą, pagerbti gabiausius moksleivius, išaiškinti bei įvertinti jų mokytojus bei vadovus.

Šiemet jau trečius metus Tauragės krašto muziejuje vyko moksleivių liaudies dailės respublikinio konkurso „Sidabro vainikėlis“ regioninis turas. Jame pirmą kartą dalyvavo ir Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai. Į šį konkursą darbus pristatė Jurbarko, Tauragės, Šilutės, Raseinių rajonų , Klaipėdos miesto ir Pagėgių savivaldybės jaunieji kūrėjai. Konkurse dalyvavo 55 moksleiviai, kurie pristatė 100 įvairaus žanro kūrinių: skutinėtus margučius, tekstilės darbus ir drabužių komplektus, pintas juostas, papuošalus, keramikos ir floristikos dirbinius, karpinius, medžio drožinius. Nugalėtojus pasveikinti ir palinkėti kūrybinės ugnelės atskubėjo ir naujasis Tauragės meras Sigitas Mičiulis. Vertinimo komisija, sudaryta iš dailėtyrininkų, etnologų ir dailininkų, pasidžiaugė vis populiarėjančiu konkursu „Sidabro vainikėlis“ ir paskelbė šiemetinio regioninio turo laureatus bei įteikė jiems diplomus. Tarp laureatų buvo ir Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokinė Aistė Raginskaitė. Ji tapo antrosios vietos diplomante. Apdovanota ji buvo už savo stropiai atliktus karpinius. Tikėkimės, kad ir kitais metais dailės studijos mokiniai dar gausiau dalyvaus šiame konkurse.

Regis, Lietuvoje tradiciniai dailieji amatai turi ateitį. Jaunoji karta, o tarp jų yra ir mūsų dailės studijos mokiniai, domisi savo senolių kūryba, puoselėja ir interpretuoja.

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.