Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Būkime atsargūs vandenyje (0)

2015-08-10 19:10 | Airinas Jermolajevas

Per šį savaitgalį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbejimo departamento prie VRM duomenimis vandens telkiniai pasiglemžė 7 vyrų gyvybes, iš jų 3 skenduoliai buvo ištraukti iki atvykus ugniagesiams gelbėtojams. Beje, nuskendusių žmonių skaičius gali būti didesnis, nes, be ugniagesių, skenduolius ir skęstančiuosius iš vandens ištraukia ir gelbėjimo stočių gelbėtojai, policijos pareigūnai, gyventojai. Vyrai skendo tvenkiniuose, upėse, ir ežeruose. Daugiausia skenduolių užregistruota šeštadienį.

Penktadienį, apie 13 val., ugniagesiai gelbėtojai Vilniaus rajone, Galgių kaime, iš tvenkinio ištraukė vyro, gimusio 1975 m., kūną.

Tuo pačiu laiku šeštadienį Kelmės rajone, iš Aukselių kaime esančio tvenkinio, ištrauktas vyro, gimusio 1980 m., kūnas.

Iki atvykus ugniagesiams gelbėtojams, vyras, gimęs 1964 metais, buvo ištrauktas iš tvenkinio Šalčininkų rajone, Matuizų kaime. Dar vieno vyro kūnas buvo ištrauktas Pasvalio rajone, Ąžuolpamūšės kaime, iš Mūšos upės.

Biržuose, netoli Pasvalio gatvės esančiame tvenkinyje, buvo rastas plūduriavusio vyro kūnas.

O sekmadienį gautas pranešimas, kad Alytaus rajone, Dauguose, Didžiulio ežere, per vykusias povandeninės žūklės varžybas skęsta žmogus. Atvykę ugniagesiai, skenduolį plukdė į krantą. Ugniagesiai ir medikai bandė atgaivinti vyrą. Deja, neužilgo buvo konstatuota vyro, gimusio 1986 metais, mirtis.

Nusistovėjus karštiems orams, vis daugiau gyventojų per atostogas ir savaitgaliais renksis pramogauti prie vandens telkinių. Todėl ugniagesiai gelbėtojai dar kartą įspėja – būkime atsargūs prie vandens telkinių:

– nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose: geriau pasirinkite paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai. Nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti status krantas, prieplaukos kraštas, tiltas;

– neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Negalima plaukti arti prie praplaukiančių laivų, nes plaukiantįjį vandens srovė gali įtraukti po laivo sraigtais;

– nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus;

– besimokantiems plaukti patartina turėti plaukimo liemenes, pripučiamas rankoves ir kitokias pagalbines (pripučiamas) priemones. Šiuo metu galima nusipirkti panašių priemonių parduotuvėse, tačiau perkant reikia atkreipti dėmesį į jų kokybę ir įvertinti, ar jie patogūs, neslidūs. Tačiau neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių;

– pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti;

– nesimaudykite iškart po valgio. Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite;

– draudžiama maudytis vienam. Mažamečiai vaikai gali maudytis tik suaugusiųjų prižiūrimi. Jeigu pasidaro šalta ar blogai pasijuntama, reikia išlipti iš vandens, nusišluostyti ir sausai persirengti, pabėgioti, pasimankštinti, kol pasidarys šilta;

– pradėję skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis.

Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir kvieskite gelbėjimo tarnybas bendruoju pagalbos telefonu 112. Tada apsidairykite, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo arba parankinės priemonės (gelbėjimo rato, valties, čiužinio ir kt.), kuria naudojantis būtų galima padėti skęstančiajam. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę.

Įsidėmėkite, jog gelbėti skęstantįjį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 195 gelbėjimo darbus vandenyje. Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 78 nuskendusius žmones, iš jų 14 vaikų. Dar 49 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti. Birželio–liepos mėnesius ugniagesiai ištraukė 35 skenduolius. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento penkerių metų gaisrų statistikos duomenimis, ugniagesiai vidutiniškai per metus atlieka daugiau kaip 500 darbų vandenyje ir ant ledo, kurių metu ištraukia apie 190 skenduolių, daugiausia liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

vpgt.lt

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.