Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Biliūniškiai išsiruošė į edukacinę kelionę po Druskininkų kraštą (0)

2016-07-15 10:08 | Arvydas Nekrošius

biliunai

Jei Druskininkuose mėgavotės tik vandens parko ar kitais SPA malonumais, galite drąsiai teigti, kad šiame kurortiniame mieste tik lankėtės, bet jo tikrai nepažįstate.

Biliūniškiai, vedami pažinimo jausmo ir noro išsiaiškinti kur paslėpta miesto vardo kilmės kaltininkė druska, su savo bendraminčius iš bendradarbiaujančių Gervinės ir Butkiškės kaimo bendruomenių, leidosi į edukacinę kelionę po Druskininkų kraštą.

Žinodami, kad tolima kelionė bus pripildyta daug judėjimo bei įdomių maršrutų su dažnais autobuso sustojimais, pradėdami keliauti pirmiausia keliautojams priminėme saugaus eismo kelių taisykles, kurių būtina laikytis įlipant ir išlipant iš autobuso, pereinant nereguliuojamas bei važiuojamas kelio atkarpas. Visą kelionės laiką, bendruomenių pirmininkams išdalinę žingsniamačius, skaičiavome nueitus kilometrus. Paaiškėjo, kad vidutiniškai kiekvienas dalyvis įveikė 5,1 km. Vaizdingose Merkinės apylinkėse suorganizavome jungtinį Biliūnų, Butkiškės ir Gervinės kaimų bendruomenių šiaurietiško ėjimo žygį. Visi kartu sudėjus pėsčiomis nukeliavome 255 km, t. y. iki Druskininkų.

Esame įsitikinę, mums tikrai būtų nepavykę tiek daug įdomaus patirti ir sužinoti be visą dieną mus lydėjusios „Druskos studijos“ karalienės, gidės A. Česnulevičienės. Pakvietusi pasivaikščioti M. K. Čiurlionio pėdomis, gidė Aušra ragino kurortinio miesto matomus ir nematomus lobius atrasti be skubos, per įvairius pojūčius – klausą, regą, skonį, lytėjimą. Skirtingose biovetėse ragaudami mineralinį vandenį netrukus įsitikinome jo sūrumu: vienas tinkamas troškuliui numalšinti, kitas – tik kompresams. Ritmingai pašokome su grojančiais fontanais. Kildami lyno keliu, iš 40 metrų aukščio nubrėžėme miesto ribas. Nuo gyvenimo skubos atsikvėpėme Liškiavos bažnytėlėje. A. Česnulio drožinių padedami lakoniškai peržvelgėme visą žmogaus gyvenimo kelią. Tyloje su savimi pabuvome Merkinės piramidėje.

Visų bendrai nueitų 255 kilometrų ir kelionės nuovargis sutirpo edukacinėje „Sūrioje pamokoje“, su nuostabiais, kūrybingais savo kraštui atsidavusiais „Druskos studijos“ šeimininkais A. ir T. Česnuliavičiais. Atsidavę meninei improvizacijai, dvejose kūrybinėse studijose kiekvienas pasigaminome po porą gaminių iš druskos, išbandėme elektromobilį, apžiūrėjome druskos skulptūras ir kitokius įmantrius Tauro dirbinius.

biliunai

Nenusakomas pažinimo jausmas. Sūriuose Druskininkuose mes tikrai daug ką radome, druskos taip pat. Tik neatskleisime paslapties kur ir kiek. Tinkamiausiai sužinoti tai galite iš druskos karalių A. ir T. Česnuliavičių lūpų, apsilankę jų studijoje.

Tiek daug pojūčių per vieną dieną mums leido pajusti įgyvendinami Socmino, Kūno kultūros ir sporto departamento bei saugaus eismo projektai.

Vilma Račkauskienė
Biliūnų kaimo bendruomenės pirmininkė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.