Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

BETYGALOS MIESTELYJE ĮKURTA SAUGIOS KAIMYNYSTĖS GRUPĖ (0)

2014-03-17 10:45 | Arvydas Nekrošius

kaimynyste

Saugi kaimynystė yra viena populiariausių ir sėkmingiausių nusikalstamumo prevencijos priemonių. Ji pagrįsta paprastomis idėjomis ir vertybėmis, kurios daugeliui žmonių yra priimtinos. Burdamiesi su kaimynais, siekiame padaryti savo aplinką saugesne ir geresne vieta gyventi, dirbti, pramogauti, ilsėtis. Kovo 13-ąją Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas Darius Jonaitis ir tyrėjas Kęstutis Rauba susitiko su Raseinių rajono Betygalos seniūnijos Betygalos miestelio gyventojais.

Jie pristatė prevencinę programą „Saugią aplinką kurkime kartu“. Pristatymo metu policijos pareigūnai supažindino gyventojus su saugios grupės tikslais bei uždaviniais, diskutavo apie jos privalumus, saugios aplinkos kūrimo svarbą. Pareigūnai siūlė, kaip turėtų vykti bendradarbiavimas tarp saugios kaimynystės atstovų ir policijos pareigūnų, kokią naudą tūrėtų gyventojai kuriant saugią aplinką. Prevencijos poskyrio viršininkas gyventojams priminė apie Raseinių rajone vykdomą prevencinę priemonę “Sukčiai”, papasakojo apie pastaruoju metu labiausiai sukčių naudojamus apgaulės būdus, pamokė gyventojus, kaip nepasiduoti sukčių gudrybėms bei provokacijoms. Apie sukčiavimo būdus D. Jonaitis prašė informuoti senyvus giminaičius, pažįstamus, kaimynus. Gyventojams buvo padalinti lankstinukai su informacija, kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių, nuo vagišių, užpuolikų ir kaip saugiai elgtis gatvėje.

Susirinkę Betygalos miestelio gyventojai buvo aktyvūs, domėjosi esama kriminogenine situacija rajone ir seniūnijoje. Gyventojai sutiko, kad saugiai jaustis bus galima tada, kai patys žmonės nebus abejingi ir aktyviai įsitrauks į kovą su nusikalstamumu.

Susitikimo metu su Betygalos miestelio gyventojais jautėsi, kad jiems rūpi saugumas, noras pagelbėti apylinkės inspektoriui bei kaimynui. Kadangi gyventojai pripažino saugios kaimynystės būtinumą, susirinkę betygališkiai apsisprendė įkurti saugios kaimynystės grupę. Saugios kaimynystės organizatoriumi buvo išrinktas Antanas Guntarskis. Betygalos saugios kaimynystės atstovui buvo įteikta metodinė medžiaga apie saugios aplinkos kūrimą bei su juo pasirašyta bedradarbiavimo sutartis. Policijos pareigūnai palinkėjo naujajai saugiai kaimynystei nuoširdaus bendradarbiavimo bei sėkmės kuriant Betygaloje saugią aplinką.

sauga

policija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.