Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Berteškių bibliotekoje vyko literatūrinė popietė „Brolių Grimų pasakos“ (0)

2014-04-27 09:53 | Arvydas Nekrošius

Balandžio 17 dieną Berteškių bibliotekoje vyko literatūrinė popietė „Brolių Grimų pasakos“

Balandžio 17 dieną Berteškių bibliotekoje vyko literatūrinė popietė „ Brolių Grimų pasakos“. Joje dalyvavo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė.

Jolanta atkeliavo ne tuščiomis. Su savimi atsivežė didelį bagažą spaudinių: pasakų iliustracijų, kalendorių, skirtų brolių Grimų pasakų 200 metų jubiliejui, J. Ir V. Grimų pasakų knygų. Viena šių knygų, išleista 1957 m., atkeliavo net iš už Atlanto kartu su Džiugo fondu. Pati seniausia viešnios atsivežta brolių Grimų pasakų knyga išleista 1937 metais.

berteskiai2

Susirinkusius labai sudomino įtaigus, vaizdingas J. Gudeikytės pasakojimas apie legendinio Vokietijos pasakų kelio stoteles, supažindinančias su brolių Grimų gyvenimu ir jų pasakomis. Kelias prasideda Hanau mieste ir baigiasi Bremerhavene. Kuris iš mūsų, skaitydamas pasaką, nors kartą nėra panorėjęs atsidurti toje užkerėtoje, nuostabioje, paslaptingoje vietoje, kurioje vyksta intriguojanti istorija, kur būtų galima savo akimis išvysti, kaip Vėtrų karalienė kedena patalus, Katilėlis nuleidžia savo kasą, Snieguolė randa prieglobstį nuo piktosios savo pamotės, ar rasti Pelenės pamestą kurpaitę? Šių ir daugelio kitų pasakų personažų pėdsakus galima sutikti vokiškame pasakų kelyje.

Susipažinę su viliojančiu pasakų pasauliu, popietę gražiai užbaigė jaunieji skaitytojai, kartu su specialiste kultūrai Jolita Pužaitiene padainavę dainą iš filmo „Brėmeno muzikantai“.

biblioteka

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.