Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

„Bendruomenės verslumo pradžiamokslis“ (0)

2015-06-08 22:24 | Airinas Jermolajevas

DSC_1033VO Šiluvos bendruomenė ‚Aušrinė“ pradėjo vykdyti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektą „Bendruomenės verslumo pradžiamokslis“.
Būtent tokio pobūdžio projektas sudomino todėl, kad išjudinti sustingusią kaimo veiklą, išsaugoti jos autentišką kultūrą ir padėti užsidirbti kaimo gyventojams gali padėti tik verslų kūrimas kaime. Verslas – tai teisinės bazės žinojimas, bendravimas, bendradarbiavimas, kompetencija ir dar daug dalykų, kuriuos reikia išmanyti, kad jis būtų sėkmingas. Kaimo žmonėms labai dažnai šios patirties dar trūksta. Kad užpildytume šią spragą, pilnutėlis autobusas, talpinantis net penkiasdešimt žmonių, ankstų rytą iš Šiluvos pajudėjo Vilniaus link. Šios kelionės pagrindinis tikslas buvo apsilankyti LR Seime ir susipažinti su įstatymų leidžiamąja valdžia. Šiluviškiams savo dėmesio tą dieną nepagailėjo seimo narys Edmundas Jonyla bei jo patarėja. Jis ne tik papasakojo apie savo darbą Kaimo reikalų komitete, kaimo perspektyvas, bet ir atsakė į bendruomenės narius dominančius klausimus, kurie iš pradžių skambėję labai nedrąsiai įgavo tokį pagreitį, kad teko išklausyti net gal ne visai ir seimo nariui skirtus. Tačiau buvome išgirsti, suprasti, išklausyti už ką labai nuoširdžiai dėkojame. Kadangi grįžtant buvome numatę autobuse pravesti saugaus eismo konkursui bendruomenėse skirtą viktoriną tai seimo nariui taip pat padovanojome saugų eismą garantuojančias priemones su „pamokymais“.

DSC_1018
Pasinaudodami proga, kad esame sostinėje, po susitikimo LR Seime dar pabuvojome valdovų rūmuose, pasivaikščiojome po senamiestį, aplankėme Katedrą, Bernardinų sodą, ištvermingiausieji užkopė į Gedimino pilį.
Grįžome pilni įspūdžių ir gerų emocijų, bet kad kelionė būtų išnaudota maksimaliai dar pravedėme ir saugaus eismo renginuką. Pirmiausiai bendruomenės pirmininkė visiems trumpai pristatė patį konkursą, priminė kaip jame sekėsi Šiluvos bendruomenei praeitais metais, paragino pasistengti ir šiais, kad ne tik renginių, bet ir asmeninio pavyzdžio dėka parodytume, kad pateisiname nugalėtojų vardą. Kadangi šiais metais priemonių, garantuojančių saugų eismą, turime mažai, o renginių dar laukia daug, tai jas šį kartą dalijome „patiems pačiausiems“ t. y. tiems, kurie geriausiai pasirodė mūsų pravestoje viktorinoje. Buvo užsiminta ir apie tai, kad jei saugų eismą užtikrinančią priemonę laimi bendruomenietis, kuris tokią priemonę jau turi – padovanotų ją draugui. Eksperimentas pasitvirtino – ne tik pasikartojome pagrindines saugaus eismo tiesas, bet ir prisiminėme pagrindinę krikščioniškąją- dalintis.

DSC_1081 DSC_1087

Bendruomenės pirmininkė Violeta Sinušienė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.