Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Baziniai kariniai mokymai (0)

2014-03-14 12:30 | Arvydas Nekrošius

kariuomenė

Baziniai kariniai mokymai (BKM) – tai galimybė įgyti pagrindinį karinį pasirengimą, siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje ir naudotis didesnėmis galimybėmis studijuoti aukštojoje mokykloje. Į BKM kviečiami 18-38 metų amžiaus vyrai ir moterys, neįgiję pagrindinio karinio pasirengimo. BKM organizuojami Rukloje (Jonavos r.) Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke ir trunka 12 savaičių. Po 12 savaičių Jums ne tik bus užskaityta privalomoji pradinė karo tarnyba, bet ir galėsite pretenduoti tapti profesinės karo tarnybos kariu. Jūs taip pat būsite įrašytas į kariuomenės mobilizacinį rezervą. BKM – lyg kario pradžiamokslis. Mokymų metu kariai mokosi karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, ryšių ir medicinos, susipažįsta su ginklais ir ryšio priemonėmis.

Baigę Bazinius karinius mokymus naudositės įvairiomis privilegijomis, palengvinančiomis Jūsų stojimą į aukštąsias mokyklas:

  • Jums bus kompensuojama iki 50 proc. studijų kainos;
  • Stodami į kai kurias aukštąsias mokyklas gausite papildomų lengvatų;
  • Turėsite pirmenybę stodami į statutinių valstybės tarnautojų profesines mokymo įstaigas.

Baziniai kariniai mokymai Jums atvers ir įvairesnes profesines perspektyvas:

  • Galėsite pretenduoti į profesinę karo tarnybąturėsite privalumą ieškodami darbo, kadangi kiekvienas darbdavys, įdarbinęs BKM baigusį jaunuolį, gaus subsidiją;
  • Turėsite pirmenybę darbindamiesi į valstybės tarnybą, surinkę vienodą balų skaičių kaip kiti kandidatai;
  • Turėsite pirmenybę darbindamiesi į statutines valstybės tarnautojo pareigas, kai yra priimama be konkurso.

Mokymų metu kariai įgyja privalomosios pradinės karo tarnybos statusą, gauna valstybės išlaikymą (maitinimas, gyvenamoji vieta, apranga, socialinis ir gyvybės draudimai), mokama piniginė išmoka buitinėms išlaidoms, šeimos nariai turi teisę į kitas numatytas lengvatas (šildymo, darželio mokesčių ir pan.).

Jeigu susidomėjote BKM ir profesine karo tarnyba Lietuvos kariuomenėje, prašome asmeniškai kreiptis į Krašto apsaugos savanorių pajėgų teritorinį poskyrį arba karys.lt puslapyje užpildyti kandidato anketą. Vėliau kariai susisieks su Jumis.

Taip pat galite teirautis paskambinę nemokama telefono linija 8 800 12340.

P.S. Darbdaviams:
Jei išleisite savo darbuotoją į Bazinius karinius mokymus, jums priklausys subsidija. Tokią pačią subsidiją gausite, jei įdarbinsite jaunuolį, baigusį Bazinius karinius mokymus

kariuomene

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.