Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Baltijos keliui 25-eri (0)

2014-08-25 19:14 | Airinas Jermolajevas

DSC05613

Prieš 25-erius metus, 1989 metų rugpjūčio 23-iąją, trys Baltijos sesės – Lietuva, Latvija ir Estija, daugiau kaip 600 km gyva žmonių grandinė stovėjo susikabinusi rankomis, taip norėdama pasipriešinti sovietų valdžiai. Lietuvoje šiai progai paminėti buvo organizuojama – Baltijos kelio sąšauka, šiuo renginiu norėta pagerbti visus tuometinius dalyvius.

Šią solidžią sukaktį minėjo ir raseiniškiai.  Tradiciškai, kaip ir daugelis švenčių, prasidėjo šv. Mišiomis Raseinių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Buvo meldžiamasi už visus dalyvius, pašventintas ąžiuoliukas, kuris vėliau buvo pasodintas atminimo vietoje – autostrados Vilnius-Panevėžys 81-ame kilometre.

Bažnyčia

Po mišių visi patraukė į Žemaičio aikštę, čia buvo pakelta Lietuvos valstybinė vėliava. Visi norintys galėjo parašyti palinkėjimus Lietuvai. Visi palinkėjimai bus surinkti ir sudėti į „Baltijos kelio knygą“. Tokios progos nepraleido mūsų krašto politikai – LR Seimo narys Gintautas Mikolaitis, tarybos nariai Diana Kaupaitienė, Ona Babonienė, Česlovas Kenstavičius, Edgaras Juška bei kiti.

Vėliava

Linkėjimų rašymas

Po iškilmingos ceremonijos ir palinkėjimų rašymo Lietuvai, 50 žmonių delegacija išvyko į Baltijos kelio sąšauką. Pakeliui Baltijos kelio dalyviai su visais dalinosi įspūdžiais ir prisiminimais. Atvykus į vietą – 81-ąjį km Vilnius-Panevežys autostradoje, suradome Baltijos keliui paminėti pastatytą paminklinį akmenį su iškalta data 1989-08-23 Raseiniai.

Baltijos kelias

Šioje vietoje buvo skaitomi sveikinimai, dainuojamos lietuviškos patriotinės dainos. Iš Vilniaus atvyko pasveikinti su gražia švente Krašto apsugos ministras Juozas Olekas su žmona. Iškilmingai pasodintas pašventintas ąžuoliukas.

Ąžuoliukas

Vėliau minėjimas persikėlė į Ukmergės piliakalnio apylinkes. Čia vyko šventinis koncertas, kuriame dalyvavo ir Raseinių „Degulės“ daininkės.

Parvažiuojant stipriai lijo ir vėliau pasirodė ryški, dviguba vaivorykštė. Dalyviai prisiminė, jog lygiai tokia pati buvo ir prieš 25-erius metus.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.