Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Artėjant rudenėliui gyvenimas gatvėse suaktyvėja (0)

2014-08-19 12:34 | Arvydas Nekrošius

rugsejis

Artėjant rudenėliui ir prasidėjus naujiems mokslo metams, gyvenimas gatvėse suaktyvėja, tad saugus eismas ypatingai svarbus, juk dauguma vaikų ima lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas, mokyklas, po pamokų lanko būrelius. Kad šie mieli išdykėliai nesukeltų avarinių situacijų ar vairuotojų nepasitenkinimo, tėveliams primename, kad pasirūpintumėte ne tik mokykliniais reikmenimis, bet ir būtiniausiomis eismo saugos priemonėmis, kurios ypač tamsiu paros metu padės apsaugoti vaikų gyvybes. Rekomenduojame vaikui kuprinę ar striukę parinkti su šviesą atspindinčiomis detalėmis – tada net ir pamiršęs pasiimti atšvaitą, vaikas bus geriau pastebimas kelyje. Tėvelius, vežančius į mokyklą vaikus, prašome pasirūpinti saugos diržais arba specialiomis kėdutėmis. Suprantama, derėtų ir patiems suaugusiems nepamiršti užsisegti saugos diržus, nes tik Jūs, mieli tėveliai, esate geriausi mokytojai ir pavyzdys savo vaikams, kaip reikia elgtis – tai Jūsų pareiga.

Taip pat perspėjame ir vyresniuosius, kurie po vasaros atostogų dažnai būna išsiblaškę ir susitikę su draugais gatvėje, dalindamiesi vasaros įspūdžiais, prisiminimais, smagiomis akimirkomis, deja, dažnai pamiršta apie saugų elgesį gatvėje ir kelyje.

Pėstieji yra patys pažeidžiamiausi eismo dalyviai. Tam, kad apsisaugotų nuo skaudžių nelaimių keliuose, pėstieji turėtų elgtis drausmingai. Visų pirma reikėtų laikytis elementarių kelių eismo taisyklių:

  • eiti šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten, kur jų nėra-kelkraščiu;
  • jei einate kelkraščiu ar važiuojamosios dalies pakraščiu, reikia eiti prieš automobilių važiavimo kryptį, kad matytumėte atvažiuojančius automobilius ir spėtumėte laiku pasitraukti;
  • į kitą gatvės pusę privaloma eiti per pėsčiųjų perėją, o kur jos nėra-sankryžoje pagal šaligatvių ar kelkraščių liniją;
  • prieš išeidami į važiuojamąją kelio dalį sustokime, apsidairykime ir įsiklausykime;
  • dairykimės atidžiai. Ne tik žiūrėkime, bet ir matykime;
  • klausykimės įdėmiai. Ne tik klausykimės, bet ir girdėkime;
  • kelią pereikime tik gerai į abi puses matomose vietose. Praleiskime net ir toliau esančius automobilius-užmiesčio keliuose jie važiuoja labai greitai ir prie jūsų priartės bematant;
  • tose vietose, kur eismas reguliuojamas, privaloma vadovautis šviesoforų arba reguliuotojo signalais.

Taip pat prašome vairuotojų keliuose ir gatvėse būti atidesniems, budresniems, mandagesniems, tolerantiškesniems, kantresniems. Jau artimiausiomis dienomis policijos patruliai sustiprins kontrolę ir stebės, kaip vairuotojai, pėstieji, dviratininkai laikosi Kelių eismo taisyklių, o tėveliams derėtų pamokyti ir paaiškinti mažiesiems svarbiausias Kelių eismo taisykles, parodyti ar priminti kelią į ir iš mokyklos, elgesio gatvėje, šaligatvyje ar šalikelėje.

Per šiuos metus Raseinių mieste šiek tiek pasikeitė eismas gatvėse, padaugėjo kelio ženklų, pėsčiųjų perėjų, todėl labai prašome eismo dalyvių laikytis Kelių eismo taisyklių, nes tokie pakeitimai daromi dėl Jūsų, mieli eismo dalyviai.

Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai mokiniams linki saugių mokslo metų, o visiems eismo dalyviams linki būti atsargesniems, apdairesniems, neskubėti kelyje ir saugoti vieni kitus.

Šiaulių aps. VPK
Raseinių r. PK VPS KPG

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.