Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Ar Raseinių rajono savivaldybės meras dirba daugiau už didmiesčių merus? (1)

2015-12-20 14:33 | krastietis.lt

Raseiniu-savivaldybes-mero-griciaus-atlyginimas

Balandį LR Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė (79 balsais už, vienam parlamentarui balsavus prieš ir 4 susilaikius) Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pataisas. Jose buvo numatyta padidinti merų ir jų pavaduotojų darbo užmokestį ir jį beveik sulyginti su Seimo narių atlyginimais.

Įstatymo pataisų rengėjai skelbė, kad iki 100 tūkst. gyventojų* turinčių savivaldybių merams pareiginės algos koeficientas bus padidintas iki 18 (buvo 10,5), tad mero pareiginė alga turėjo siekti 2,3 tūkst. eurų (buvo 1,3 tūkst. eurų). Tokios savivaldybės vicemerams vietoj 1,1 tūkst. eurų turėjo būti mokama 1,9 tūkst. eurų alga. Daugiau nei 100 tūkst. gyventojų turinčių savivaldybių merai turėjo gauti iki 2,6 tūkst. eurų pareiginės algos. Jiems pareiginės algos koeficientas padidėjo nuo 12,2 iki 19. Tokių savivaldybių vicemerų pareiginė alga turėjo didėti nuo 1,3 tūkst. iki 2 tūkst. eurų taikant nebe 10,5, o 16 koeficientą.

Be pagrindinio atlyginimo merams ir merų pavaduotojams priklauso priedai už stažą valstybės tarnyboje – kas 3 metus prisideda po 3 proc. nuo gaunamo atlyginimo. Taip pat įvairūs priedai ir vienkartinės išmokos už padidintus darbo krūvius, kurios gali sudaryti net iki 30-100 proc. pareiginės algos dydžio.

Daugelis ekspertų kritikuoja merų darbo užmokesčio skaičiavimo metodiką ir pabrėžia, kad ji visiškai neorientuota į rezultatus ir atsakomybę, o priedai už stažą valstybės tarnyboje yra beprasmė atgyvena – sovietinis palikimas. Atlyginimą merams ir administracijai derėtų mokėti už darbą – už konkrečius pasiekimus (pvz. jei sugebėjo sumažinti nedarbo lygį, pritraukti investicijų, galėtų būti išmokami priedai), o ne jame praleistą laiką. Užmokestis taip pat turėtų būti siejamas ir su savivaldybės gyventojų skaičiumi.

Anot Statistikos departamento, Raseinių rajono savivaldybėje 2014 m. gyvenamąją vietą deklaravo 35 496 gyventojai. Tai yra 35 savivaldybė, pagal gyevntojų skaičių Lietuvoje. Keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose gyventojų skaičius viršija 100 tūkst., Panevėžio r. savivaldybėje gyventojų skaičius siekia tik 96 tūkst. Tik vienoje – Vilniaus m. savivaldybėje gyventojų skaičius stabiliai augo.

atlyginimai2

Savivaldybių merų atlyginimai praktiškai identiški, išsiskiria tik Klaipėdos m. savivaldybės liberalo Vytauto Grubliausko gaunamos mėnesinės pajamos. Kas mėnesį Klaipėdos meras gauna 2 703 €. Mažiausią algą gauna Šiaulių m. ir Kauno m. savivaldybių merai – po 2 480 € per mėnesį. Raseinių meras, su 2 630 € per mėnesį atlyginimu, aplenkia didžiuosius miestus ir nedaug atsilieka nuo Klaipėdos miesto mero.

atlyginimai1

Perskaičiavus merų mėnesinius atlyginimus vienam gyventojui, matome, jog Raseinių rajono savivaldybės gyventojams mero išlaikymas atseina (kiekvienam po 7,41 euro centų) brangiau už didžiųjų miestų savivaldybes.

atlyginimai3

Nuo Raseinių mero neatsilieka ir jo pavaduotojai, uždirbantys daugiau net už kolegas didžiuosiuose miestuose.

atlyginimai4

* – Savivaldybės mero ir mero pavaduotojo pareiginėms algoms taikytini koeficientai nustatomi atsižvelgiant į savivaldybės gyventojų skaičių, nustatytą pagal kalendorinių metų, einančių prieš kalendorinius metus, kuriais vyko paskutiniai savivaldybių tarybų rinkimai, sausio 1 dienos gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų ir neturinčių gyvenamosios vietos asmenų apskaitos duomenis, paskelbtus Lietuvos Respublikos gyventojų registro tvarkytojo interneto svetainėje šio tvarkytojo nuostatuose nustatyta tvarka ir terminais.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (1)


  1. IP:78.62.147.131

Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.