Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Andrius Bautronis veikė interesų konflikto situacijoje (0)

2016-04-28 16:15 | krastietis.lt

a-bautronis

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys Andrius Bautronis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Jis nenusišalino savivaldybės taryboje rengiant bei svarstant su Raseinių rajono kultūros centru, kuriame pats dirba, susijusius klausimus. Politikas taip pat nenurodė informacijos apie šiame centre einamas pareigas savo privačių interesų deklaracijoje įstatymo numatyta tvarka ir terminais.

Tyrimo metu nustatyta, kad 2015 m. rugsėjį politikas dalyvavo Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto bei savivaldybės tarybos posėdžiuose svarstant sprendimo projektą, kuriuo siūlyta nustatyti Raseinių rajono kultūros centro etatų normatyvus. A. Bautronis aktyviai dalyvavo svarstymuose, diskusijose, išsakė savo nuomonę ir nepritarimą pateiktam projektui, o nusišalino tik prieš balsavimus. Nusišalinęs iš posėdžių salės neišėjo, komentavo balsavimo rezultatus.

Pažymėtina ir tai, kad A. Bautronis, savo vadovės – Raseinių rajono kultūros centro direktorės – prašymu, šių metų sausį parengė sprendimo projektą, kuriuo siūlė kultūros centro etatų normatyvus nustatantį sprendimą panaikinti. Pažymėtina, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas įpareigoja valstybinėje tarnyboje dirbančius asmenis nusišalinti nuo interesų konfliktą galinčių sukelti klausimų rengimo, svarstymo bei sprendimų priėmimo procedūrų, o taip pat draudžia kitaip paveikti tokius sprendimus. Balsavimas yra viena iš sprendimo priėmimo procedūrų, tačiau A. Bautroniui išlieka pareiga nusišalinti taip pat ir nuo klausimų rengimo bei nuo jų svarstymo. VTEK nuomone, politikas, rengdamas bei svarstydamas su jo darboviete – Raseinių rajono kultūros centru – susijusius klausimus, negalėjo išlikti objektyvus ir nešališkas.

Pastebėtina, kad Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkė, šių metų sausį vykusio posėdžio metu nepriėmusi A. Bautronio prieš balsavimą pareikšto nusišalinimo, nenurodė tokio sprendimo motyvų bei apie jį nepranešė VTEK. Vadovaujantis šiemet įsigaliojusiais Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pakeitimais, nusišalinimo nepriėmimas turėjo būti motyvuotas ir raštiškas, o apie nusišalinimo nepriėmimą elektroninėmis priemonėmis privalėjo būti informuota VTEK. Pabrėžtina, kad nusišalinimo nepriėmimo institutas taikomas tik išimtiniais atvejais ir tik kaip vienkartinis veiksmas.

Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad A. Bautronis nagrinėjamu atveju jam interesų konfliktą sukėlusias pareigas Raseinių rajono kultūros centre privačių interesų deklaracijoje nurodė tik VTEK atliekamo tyrimo metu. Jas politikas turėjo nurodyti tuomet, kai teikė deklaraciją patį pirmąjį kartą jį išrinkus į savivaldybės tarybą.

VTEK rekomenduoja A. Bautroniui ir kitiems Raseinių rajono savivaldybės tarybos nariams atkreipti dėmesį į šiemet įsigaliojusias Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas, reglamentuojančias nusišalinimo tvarką. Taip pat rekomenduojama vadovautis VTEK patvirtintais nusišalinimo nepriėmimo kriterijais bei rezoliucija dėl savivaldybės mero ir tarybos narių nusišalinimo.

VTEK informacija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.