Alkoholis vyrui inspiruoja policijos dėmesio troškimą (0)
Birželio 20-osios rytą Šiaulių apskrities policijos operatyvaus valdymo skyrių pasiekė grėsmingas pranešimas apie Raseinių rajone padėtą sprogmenį. Po tokios lakoniškos žinutės skambinusysis padėjo telefono ragelį, nenurodęs nei įvykio vietos, nei suteikęs kokios nors kitos informacijos. Bandantiems telefonu su juo susisiekti pareigūnams, asmuo neatsiliepė.
Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai skubiai ėmė ieškoti apie sprogmenį pranešusio asmens. Netrukus pavyko nustatyti, kad tai – 57 metų Raseinių rajono gyventojas. Jam nustatytas 2,37 promilių girtumas. Vyras atsidūrė ilgalaikio sulaikymo patalpose, mat, pasirodo, jo žinutė apie sprogmenį – melaginga. Tai – tik nuo alkoholio apspangusio vyro pajuokavimas.
Noras šitaip juokauti, gerokai išgėrus alkoholio, vyrui kyla jau ne pirmą kartą. Prieš metus visiškai girtas šis vyras kvietėsi policiją, nes jį namuose beisbolo lazdomis sumušę vaikai. Atvykę policijos pareigūnai įsitikino, kad iškvietimas melagingas, nes smurto prieš vyrą naudota nebuvo, tik jis buvo tiek girtas, kad pareigūnams net nepavyko su juo susišnekėti. Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą jam buvo pradėta administracinė teisena. Raseinių apylinkės teismas keistą jumorą pamėgusiam raseiniškiui skyrė 86 eurų baudą.
Šiemet, gegužės 29 dienos popietę, paskambinęs bendruoju pagalbos telefonu jis pranešė, kad pusbrolio sūnus nusiteikęs agresyviai ir grasina jį sumušti. Nurodytu adresu atvykę policijos pareigūnai įsitikino, kad jų pagalbos čia niekam nereikia. Tad vyrui už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.
Na, o birželio 20-ąją, po geros alkoholio dozės, jis vėl pasiilgo policijos dėmesio ir melagingai pranešė apie padėtą sprogmenį. Šįkart vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas, kadangi melagingas pranešimas buvo apie gresiantį visuomenei pavojų. Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už tai numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų. Tokia perspektyva vyro nepradžiugino. Kai jo galva išblaivėjo, jam liko tik gailėtis dėl tokių savo „juokelių“.
Gyventojai turėtų žinoti, kad policija turi visas technines galimybes ir priemones skambinusiam ir melagingą pranešimą pateikusiam asmeniu nustatyti. Taigi melagiai demaskuojami ir baudžiami.
Asmenys, norėdami taip ciniškai pajuokauti, dažnai nesusimąsto, kad tokie „juokai“ trikdo pareigūnų darbą, juos gaišina ir dėl to operatyvios pagalbos gali nesulaukti žmogus, kuriam jos iš tiesų skubiai reikia.
Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.
Komentarai (0)
Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.