Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Aldonos Švelnytės-Tamošaitienės rankdarbių parodos atidarymas (0)

2015-05-17 08:52 | Arvydas Nekrošius

aldona tamo_aitien_

Gegužės 20 d. 16 val. Raseinių rajono kultūros centro meno galerijoje vyks Aldonos Švelnytės-Tamošaitienės rankdarbių parodos atidarymas.

Aldona Švelnytė – Tamošaitienė (1930 – 2013)

Gimė 1930 m. Turčinų kaime, Bublelių valsčiuje, Šakių rajone. Siuvinėti pradėjo būdama dešimties metų, bet širdžiai malonų užsiėmimą tekdavo vis atidėti – gyvenimas buvo pilnas netikėtumų. Prasidėjus karui, Švelnių šeima atsidūrė vidury fronto, o vokiečiams traukiantis į Vokietiją, atsidūrė Meklenburgo srityje. Grįžusius pasitiko sudegęs kaimas ir pliki laukai. Tada prasidėjo šeimos klajonės po Lietuvą. Teko gyventi ir sunkiai dirbti pas ūkininkus Mantvilių kaime Jurbarko rajone, vėliau – Dargaitėlių, Lapgirių tarybiniuose ūkiuose.

Dirbdama pas ūkininkus, Aldona Švelnytė susipažino su tuomet apylinkės sekretoriumi dirbusiu J.Tamošaičiu, 1955 metais šeima atsikėlė gyventi į Katauskius.

1958 metais pradėjusi dirbti Skaraitiškės pašto laiškaneše, Aldona Švelnytė – Tamošaitienė taip ir keliavo 39 metus pėsčia, su dviračiu ar net su slidėmis po 25 kilometrus per dieną, nes apsisprendė viena užauginti ir į gyvenimą išleisti dukrą Danutę ir sūnų Ramūną.

Tuo gyvenimo laikotarpiu Aldonos Švelnytės- Tamošaitienės brolis V. Švelnys dirbo Katauskių kaimo kultūros namų direktoriumi. Aldona kartu su broliu režisavo spektaklius, naktimis siuvo kostiumus artistams, rengė karnavalus, kūrė įdomias ir nepakartojamas karnavalines kaukes.

Laisvalaikiu Aldona rasdavo laiko paskaityti, knyga lydėjo visą gyvenimą, traukė ir prie rankdarbių – audė juostas, mezgė užuolaidas. Tačiau ilgai širdy puoselėtą svajonę siuvinėti kryželiu pradėjo įgyvendinti tik išėjusi į užtarnautą poilsį. Palinkusiai prie mielo širdžiai darbelio, dienos pasidarė per trumpos, nereikėjo draugų, tik beribės kantrybės. Pabaigusi vieną darbą, tyliai pasakydavo sau, kad gana, bet ir vėl atidžiai, susikaupus derindavo siūlų spalvas kitam…

Kaip sakė Aldona Švelnytė -Tamošaitienė „ … kad nors kokį pėdsaką palikčiau vaikams, kurie anūkams pasakytų: štai čia močiutės rankdarbiai…“

Adatos raštai margaspalvėje gyvenimo juostoje akį ir sielą traukia šiltomis spalvomis, meile žmogui, rankdarbiams ir knygoms, kurią Aldona Švelnytė – Tamošaitienė išsaugojo visą gyvenimą ir dalino aplinkiniams.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.